Reklama: Partnerzy:


24 przedszkola czekają na dzieci. Kiedy ruszają zapisy?

Chorzowianin 2018-02-05 | Komentarzy: 0
Już 6 marca rozpocznie się nabór do chorzowskich przedszkoli. Na mieszkających w Chorzowie najmłodszych w wieku od 3 do 6 lat czekają 24 przedszkola.
24 przedszkola czekają na dzieci. Kiedy ruszają zapisy?

W zeszłym roku otworzono m. in. nowy oddział przedszkolny przy ul. Farnej. | fot. archiwum

Dzieci będzie można zapisać tylko elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej www.chorzow.przedszkola.vnabor.pl.

By zapisać pociechę wystarczy założyć konto podając swój numer pesel, a następnie uzupełnić dane dziecka i rodziców. Po zalogowaniu można wybrać maksymalnie trzy przedszkola, pamiętając, że kolejność wyboru ma znaczenie.

Formularz elektroniczny należy wypełnić w systemie i wydrukować. Wydrukowany wniosek wraz ze stosownymi dokumentami i oświadczeniami trzeba złożyć w placówce pierwszego wyboru (wymienionej we wniosku na pierwszym miejscu).

Do przedszkoli przyjmowane są dzieci między 3. a 6. rokiem życia, mieszkające w Chorzowie. Miejsca na dzieciaki czekają w 24 przedszkolach na terenie miasta. Równolegle ruszy nabór 6-latków do oddziałów zerowych w szkołach podstawowych (SP 12 z Oddz. Integr., SP 14, SP 15, SP 17, SP 37) - również elektroniczny.

Rekrutacja potrwa do 20 marca. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 16 maja, a potwierdzenia woli przyjęcia przez rodziców w placówce zakwalifikowania przyjmowane będą od 16 do 22 maja. Ostateczne listy przyjętych ogłoszone zostaną 25 maja.

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowych przedszkolach nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie 7 dni poprzedzających termin postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego można uzyskać w każdym przedszkolu lub szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w mieście oraz pod tym linkiem.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.