5 lat programu dla chorzowskich seniorów

Chorzowianin 2018-10-08 | Komentarzy: 0
Pięć lat temu w Chorzowie uruchomiony został program Chorzów 60+. Zbliżająca się doroczna Gala będzie zatem okazją nie tylko do prezentacji nowej oferty, ale i do podsumowania dotychczasowej działalności.
5 lat programu dla chorzowskich seniorów

Program Chorzów 60+ wystartował w listopadzie 2013 roku. Wystarczył miesiąc, by uprawniającądo korzystania z bogatej oferty rabatów i ofert specjalnych kartę odebrało ponad 1000 osób. Dziś, po niemal pięciu latach, beneficjentów jest już przeszło 12 tysięcy. To niemal połowa wszystkich chorzowian po 60. roku życia.

– Program Chorzów 60+ okazał się ogromnym sukcesem, dzięki czemu stał się inspiracją dla wielu samorządów w całym kraju. Sądzę, że za jego powodzeniem stoi fakt, że udało nam się nawiązaćwspółpracę z bardzo wieloma firmami oraz instytucjami i w konsekwencji zaprezentować seniorom bogatą, zróżnicowaną ofertę – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. 

W programie bierze udział już ponad 200 partnerów: hoteli, ośrodków wypoczynkowych, punktów gastronomicznych, sklepów czy prywatnych zakładów medycznych. I to nie tylko Chorzowa – partnerami programu są także instytucje i przedsiębiorstwa z całej Polski, a uprawniająca do zniżek karta honorowana jest na mocy obustronnego porozumienia także w Nowym Sączu.

Za sprawą tych rozwiązań seniorzy mogą aktywnie uczestniczyćw życiu kulturalnym i społecznym. Nowi partnerzy prezentowani są podczas dorocznej Gali Programu Chorzów 60+. To właśnie wtedy do rąk beneficjentów trafiają katalogi z nową ofertą. Również podczas tego wydarzenia rozstrzygane są plebiscyty: Aktywny 60+ i Firma Przyjazna Seniorom.

Tradycją tych wydarzeń jest też oprawa artystyczna. W tym roku chorzowscy seniorzy będą mogli obejrzeć zbierający znakomite recenzje spektakl Kłamstwo w reżyserii Wojciecha Malajkata i z udziałem między innymi Mikołaja Roznerskiego. To przenikliwa, a jednocześnie niezwykle dowcipna opowieść o wszystkich półprawdach, niedopowiedzeniach, oszustwach i kłamstwach pojawiających się w małżeństwach.  

Wydarzeniem towarzyszącym będą Targi Senioralne, podczas których firmy i instytucje z Chorzowa oraz okolic prezentować będą swoją ofertę skierowaną do osób starszych.

Gala Programu Chorzów 60+ odbędzie się 12 października o godzinie 17:00, w Chorzowskim Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 3. Koszt biletu to 12 zł dla posiadaczy karty Programu Chorzów 60+ oraz 80 zł (balkon) i 90 zł (parter) dla pozostałych osób. Targi Senioralne rozpocznąsię z kolei o godzinie 15:00 i potrwają do 17:00 – udział w nich jest bezpłatny

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.