6000 rowerzystów w dwa miesiące. Kajteroz kończy sezon

Chorzowianin 2018-11-29 | Komentarzy: 0
Kajteroz, czyli Chorzowski Rower Miejski kończy swój pierwszy, nie pełny sezon. Będzie można z niego korzystać do piątku, potem rozpocznie się zimowa przerwa. Rowery powrócą pierwszego dnia wiosny. Będzie ich zdecydowanie więcej!
6000 rowerzystów w dwa miesiące. Kajteroz kończy sezon

Od marca system zyska nową, o wiele większą skalę – dostępnych będzie 46 stacji i 460 rowerów, w tym tandemy, rowery familijne typu cargo, rowery z fotelikami dziecięcymi i rowerki dziecięce. | fot. UM Chorzów

KajTeroz wystartował 11 października. W tym sezonie dostępnych było 150 rowerów, które można było wypożyczać na 15 stacjach. Od pierwszych dni system cieszył się wielką popularnością. Rowery wypożyczono w niemal 6000 razy! W systemie zarejestrowało się ponad 2,2 tysiące użytkowników, korzystało z niego również wiele osób zarejestrowanych w innych systemach Nextbike. 

– Z rowerów można korzystać do piątku, potem trafią one do magazynu. Na ulice wyjadą w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli uruchomić pełną wersję systemu. – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Od marca system zyska nową, o wiele większą skalę – dostępnych będzie 46 stacji i 460 rowerów, w tym tandemy, rowery familijne typu cargo, rowery z fotelikami dziecięcymi i rowerki dziecięce.

– Widać wyraźnie, że uruchomienie KajTeroza było strzałem w dziesiątkę. W przyszłym roku system będzie trzykrotnie większy i o wiele bardziej wszechstronny. Więcej typów rowerów to więcej zastosowań, już nie tylko transportowych, ale również rekreacyjnych i towarzyskich – zapowiada Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Najpopularniejsze stacje KajTeroza:

Chorzowskie Centrum Kultury
Park Śląski - Pelikany
Park Róż

Najpopularniejsze trasy Kajteroza:

Batory Pętla do Batory Dworzec PKP
Chorzowskie Centrum Kultury do Park Róż
Chorzowskie Centrum Kultury do Plac Powstańców Śląskich

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.