Bieg super, strzelanie do poprawki

Chorzowianin 2019-01-10 | Komentarzy: 0
Monika Hojnisz rozpoczęła rok 2019 w Pucharze Świata. W pierwszych zawodach - sprincie w Oberhofie - zajęła 20. miejsce. W klasyfikacji generalnej spadła o trzy pozycje.
Bieg super, strzelanie do poprawki

Fot. Szymon Korzuch/dusznikiarena.pl

Po grudniowych zawodach w Pokljuce, Hochfilzen i Novym Meście chorzowska biathlonistka była na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. - Jakby mi ktoś powiedział, że tak będzie, to bym nie uwierzyła. Cieszę się z tego co jest, ale nie napalam się też. Mówiłam już kilka razy - sezon jest długi - podkreślała Monika Hojnisz w rozmowie z RMF FM.

Pierwsze zawody PŚ w 2019 r. odbywają się w niemieckim Oberhofie. W czwartek biathlonistki walczyły w sprincie. 

Po pierwszym strzelaniu Monika Hojnisz była dziewiąta, ze stratą 11,7 s do Włoszki Lisy Vittozzi. Otworzyła się szansa na miejsce w czołówce, bo chorzowianka bardzo szybko biegła. Niestety drugie strzelanie - w pozycji stojącej - było nieudane.

Hojnisz rozpoczęła od pudła, następnie strąciła trzy krążki. Gdyby trafiła 4/5, prawdopodobnie znalazłaby się w Top 10. Jednak piąty strzał także był niecelny.

Po przybiegnięciu na metę chorzowianka zajmowała 12. miejsce, ale później wyprzedziło ją jeszcze osiem biathlonistek i ostatecznie zamknęła drugą dziesiątkę. Biorąc pod uwagę czas samego biegu, była dziewiąta.

W klasyfikacji generalnej PŚ zawodniczka AZS AWF Katowice spadła z piątej na ósmą lokatę.

Do sobotniego biegu pościgowego (godz. 12.45) Monika Hojnisz wyruszy ze stratą 1:00,7 do zwyciężczyni sprintu Vittozzi (drugie miejsce w czwartkowych zawodach zajęła Anais Chevalier z Francji, a trzecie Hanna Oeberg ze Szwecji).

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.