Biogaz na Klimzowcu

Chorzowianin 2011-04-22 | Komentarzy: 2
Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji już wkrótce rozpocznie produkcję biogazu. Trwają ostatnie prace związane z tym projektem. Zobacz video.
Biogaz na Klimzowcu

Na oczyszczalni Klimzowiec wyprodukują biogaz | foto: chorzowianin.tv

- Będziemy wykorzystywać osad ściekowy do produkcji biogazu – mówi Bartłomiej Jarocha, dyrektor ds. rozwoju ChŚPWiK. Gaz będzie produkowany w oczyszczalni „Klimzowiec”. Przedsiębiorstwu ma on zapewnić energię elektryczną i cieplną. - Chcemy wykorzystać gaz do naszych potrzeb. Liczymy też przy tym na oszczędności z tytułu wykorzystania energii elektrycznej i cieplnej – przyznaje Bartłomiej Jarocha. Produkcja gazu rozpocznie się prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca. 

Zobacz video


wojz

Reklama:

Dyskusja:

~Malina

IP: 95.50.*.*

2011-04-26 10:53:11

Brawo! Świetny pomysł! Niewiele wiem o współczesnych technologiach i nie muszę wiedzieć, ale cieszą mnie takie EKO inicjatywy!

~Grażyna

IP: 89.73.*.*

2011-04-26 20:35:45

Każda działalność na rzecz ochrony eko-systemu podnosi wartość naszego regionu i przynosi korzyści nam-mieszkańcom. Oby nasze tereny zasłynęły z wielu innych podobnych inicjatyw. Wiem, to wymaga ogromnych kosztów, ale warto. Powodzenia.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.