ChLF. Mateco znalazło sposób na mistrza

Chorzowianin 2018-10-03 | Komentarzy: 0
W poprzednim sezonie Irex Gaz był bliski ustanowienia niesamowitego rekordu, czyli kompletu zwycięstw. W tych rozgrywkach już stracił tę szansę, ulegając w 2. kolejce Mateco. Nowym liderem został Budoserwis.
ChLF. Mateco znalazło sposób na mistrza


I LIGA: O ile w pierwszej kolejce sezonu 2018/19 obyło się bez niespodzianek, to w drugiej serii spotkań byliśmy świadkami zaskakującego rozstrzygnięcia. Mistrz Chorzowa Irex Gaz - podbudowany efektownym 5:0 z ZZ Kadra - przystępował do meczu z Mateco jako wyraźny faworyt. Jednak już pierwsza połowa, po której na tablicy widniał remis 1:1, pokazała, że Ireksowi łatwo nie będzie. Po przerwie to Mateco dwukrotnie znalazło drogę do siatki, rozprawiając się z najlepszą w ostatnim czasie ekipą w ChLF.
Oprócz Mateco jeszcze dwie drużyny mogą się pochwalić kompletem punktów. Silesia BG Turbo wygrała z Thunderem 4:2, ale straciła pozycję lidera na rzecz Budoserwisu. Wicemistrz ChLF bezwzględnie rozprawił się z Danmarem/Kusiem, do "dwucyfrówki" zabrakło mu tylko jednego gola. Warto zauważyć, że w dwóch meczach tego sezonu Michał Gruszecki, bramkarz Budoserwisu, nie dał się pokonać ani razu.
Michał Winciersz był bohaterem derbów Klimzowca. Zawodnik, którego latem testował Clearex Chorzów, skompletował hat-tricka, przyczyniając się do zwycięstwa Victorii Klimzowiec 4:1. W meczu dwóch beniaminków Autor Team okazał się minimalnie lepszy od WSD. Natomiast najwięcej goli - aż 11 - padło w ostatnim spotkaniu kolejki. ZZ Kadra pokonała Gemini 7:4.
2. kolejka
Victoria Klimzowiec - Klimzowiec 4:1
Michał Winciersz 3, K. Dylewski - D. Koniarek;
Danmar/Kuś - Budoserwis 0:9
M. Bystrzowski 3, M. Petrus 3, M. Ogórek 2, P. Krzyżowski;
WSD - Autor Team 4:5
Ł. Skarbek 2, M. Caus, D. Dziadek - T. Czopnik 4, M. Chwiendacz;
Thunder - Silesia BG Turbo 2:4
M. Świerzewski 2 - M. Malec 3, P. Golba;
Irex Gaz - Mateco 1:3
A. Kubicki - M. Brysz, A. Piasecki, K. Zawadzki;
Gemini Alpol - ZZ Kadra 4:7
A. Krawczyk 2, D. Gaszi, P. Stępień - K. Andrzejewski 3, M. Korban 2, M. Majchrzak 2.

Tabela: Budoserwis 6 pkt., Silesia BG Turbo 6, Mateco 6, Autor Team 4, Irex Gaz 3, Victoria Klimzowiec 3, Klimzowiec 3, ZZ Kadra 3, Gemini Alpol 1, WSD 0, Thunder 0, Danmar Kuś 0.

II LIGA: Wert Know-How, jedyny nowy zespół, który dołączył do Chorzowskiej Ligi Futsalu w sezonie 2018/19, udanie rozpoczął rywalizację w hali przy ul. Granicznej. Debiutanci pokonali Kraken Pub 4:3. Najciekawiej zapowiadający się pojedynek - lidera z wiceliderem - okazał się jednostronnym widowiskiem. Bryka rozgromiła Eko-Tor, umacniając się na prowadzeniu.
Sześć punktów ma na koncie także AC Hilda. Zespół, który już w ubiegłym sezonie pukał do bram I ligi, nie miał łatwej przeprawy z Koreją, ale zdołał zwyciężyć 3:2. Powody do radości miał w tej kolejce także Stokson oraz Wspólnie dla Chorzowa. Drugoligowcy wrócą na boisko Kompleksu Sportowego "Hajduki" 13 października. Przerwa w rozgrywkach I ligi potrwa do 21 października.
2. kolejka
Kraken Pub - Wert Know-How 3:4
Ł. Duda, D. Lenert, S. Nowak - Ł. Gąsior 3, Ł. Karaś;
Stokson - Dam Pack 5:0
A. Bieniek 2, A. Wylegała 2, T. Stolecki;
Koreja - AC Hilda 2:3
A. Kempka, P. Stefan - A. Porwoł, M. Szewczuk, M. Zaremba;
Bryka - Eko-Tor 9:2
B. Grosicki 2, D. Grudzień 2, A. Klama 2, M. Cuber, T. Maszczyk, P. Wąsik - M. Mikołajczak;
Wspólnie dla Chorzowa - APN Chorzów Stary 4:2
D. Dudkiewicz, M. Gruchalski, M. Kandziora, T. Rybacki - M. Markosyan, Ł. Szczepka;
Pauza Conta.

Tabela: Bryka 6 pkt. (2 mecze), AC Hilda 6 (2), Wspólnie dla Chorzowa 4 (2), Koreja 3 (2), Wert Know-How 3 (1), Stokson 3 (2), Eko-Tor 3 (2), Dam Pack 1 (2), Contra 0 (1), Kraken 0 (2), APN Chorzów Stary 0 (2).

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.