ChLF. Mistrz konsekwentny do bólu

Chorzowianin 2019-02-06 | Komentarzy: 0
Bez fajerwerków i popisów, ale cały czas do przodu - tak w ostatnich tygodniach prezentuje się Irex Gaz. W najciekawszym meczu kolejki wygrał 1:0 z Klimzowcem. W spotkaniu na szczycie w II lidze Bryka okazała się wyraźnie lepsza od AC Hilda.
ChLF. Mistrz konsekwentny do bólu

Fot. Chorzowianin.pl | Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Sześciokrotny mistrz Chorzowa Irex Gaz w rundzie rewanżowej wygrał już po raz trzeci różnicą zaledwie jednej bramki. Po 4:3 z Kadrą i 3:2 z Mateco aktualny lider tabeli uporał się także z Klimzowcem, pokonując go skromnie 1:0, po strzale Piotra Lokwenca. Irex Gaz nie gromi rywali, nie odpala fajerwerków, ale jest za to skuteczny i konsekwentny do bólu. Zwyciężył po raz dwunasty z rzędu.
Pozostałe ekipy z czołówki także punktowały maksymalnie. Budoserwis, mimo problemów kadrowych (dwóch piłkarzy pauzowało za kartki), poradził sobie z Kadrą. Victoria pokonała Silesię, zaś Mateco rozgromiło beniaminka Autor Team. Najlepszy strzelec Mateco Robert Wolniewicz awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji snajperów - ma na koncie 22 gole.
Po trzech porażkach Danmar/Kuś liczył na przełamanie w starciu z WSD, ale miał w nim nieoczekiwane problemy. W efekcie musiał uszanować remis 3:3. Natomiast ostatnia drużyna tabeli wysłała kolejny sygnał (po zwycięstwie z Autor Teamem) świadczący o tym, że nie zamierza kapitulować w walce o utrzymanie. Bliżej pozostania w elicie są piłkarze Gemini, którzy tym razem zdołali zebrać skład (wcześniej oddali dwa mecze walkowerem) i zdobyli niezwykle cenne punkty w spotkaniu z Thunderem.

14. kolejka
Victoria Klimzowiec - Silesia 3:1

K. Dylewski, Ł. Osiński, Marcin Winciersz - A. Szolc;
Budoserwis - ZZ Kadra 4:2
D. Majnusz, M. Ogórek, M. Śliwa, A. Świerczyński - K. Andrzejewski 2;
Irex Gaz - Klimzowiec 1:0
P. Lokwenc;
Danmar Kuś - WSD 3:3
P. Karwiński, J. Kowalski, D. Malec - D. Dziadek, A. Mania, K. Woronko;
Autor Team - Mateco 3:10
M. Chwiendacz, P. Kozieł, M. Matusiak - R. Wolniewicz 3, M. Brysz 2, D. Kasperek 2, K. Zawadzki 2, M. Dudziński;
Gemini Alpol - Thunder 3:2
B. Goncerz 3 - T. Ptaszek, P. Wach.

Tabela: Irex Gaz 39 pkt., Budoserwis 36, Victoria Klimzowiec 31, Mateco 27, Klimzowiec 24, Danmar Kuś 19, ZZ Kadra 19, Silesia 19, Gemini Alpol 12, Autor Team 7, Thunder 7, WSD 4.


II LIGA: W pierwszej rundzie AC Hilda pokonała Brykę 6:4, a następnie przez wiele tygodni otwierała tabelę. Jednak przed rewanżem wyżej stały notowania Bryki. Hilda wpadła ostatnio w dołek, z którego nie potrafi się wydostać. Mecz na szczycie tylko to potwierdził. Lider wysoko wygrał z wiceliderem, który mimo kolejnego niepowodzenia zachował drugą pozycję. Wspólnie dla Chorzowa nie zdołało bowiem zgarnąć trzech punktów w spotkaniu z Eko-Torem (padł remis 2:2). W walce o awans wiele może wyjaśnić się 23 lutego, gdy Wspólnie zmierzy się z Hildą.
Pozostałe ekipy wydają się mieć zbyt dużą stratę, choć Stokson sygnalizuje w ostatnim czasie coraz lepszą dyspozycję. Ciekawe, jak zaprezentuje się w meczu z liderem (9.02.). W dolnych rejonach tabeli zwycięstwo z Koreja.pl pozwoliło piłkarzom Krakena opuścić strefę spadkową. Znalazła się w niej Contra, która w ostatnich siedmiu spotkaniach doznała sześciu porażek.

15. kolejka
Eko-Tor - Wspólnie dla Chorzowa 2:2

R. Liksza, M. Mikołajczak - M. Gruchalski, M. Kandziora;
Stokson - Wert Know-How 11:3
P. Maroń 4, P. Rotuski 2, T. Sadło 2, A. Bieniek, D. Płaczek, A. Wylegała - Ł. Gąsior, C. Gawryszewski, M. Ritter;
Contra - Dam Pack 3:5
M. Hadzik 2, Ł. Misdzioł - P. Tkocz 2, K. Colik, S. Kacprzyk, R. Oczko;
Koreja.pl - Kraken Pub 2:3
K. Cholewa, A. Kempka - Ł. Duda, D. Lenert, S. Olszewski;
AC Hilda - Bryka 3:9
M. Zaremba 2, K. Kandziora - M. Cuber 3, P. Wąsik 3, D. Grudzień 2, A. Nicpoń.
Pauza APN Chorzów Stary.

Tabela: Bryka 36 pkt. (14 meczów), AC Hilda 28 (13), Wspólnie 27 (14), Stokson 22 (14), Eko-Tor 20 (14), Dam Pack 19 (14), APN Chorzów Stary 15 (13), Kraken Pub 14 (14), Koreja.pl 14 (14), Contra 13 (13), Wert Know-How 10 (13).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.