ChLF. Snajperskie popisy

Chorzowianin 2018-11-26 | Komentarzy: 0
Walka o koronę króla strzelców jest w tym sezonie bardzo zacięta. Mateusz Majchrzak (ZZ Kadra) skompletował hat-tricka w meczu z Silesią i nadal otwiera klasyfikację. Dogonił go jednak Robert Wolniewicz z Mateco, który w niedzielę trafił aż pięciokrotnie.
ChLF. Snajperskie popisy

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Przed siódmą kolejką w rankingu strzelców prowadziła dwójka: Mateusz Majchrzak (Kadra) - Mateusz Malec (Silesia). Obaj mieli na koncie po dziewięć goli, a w niedzielę doszło do ich bezpośredniego starcia. Zwycięsko wyszedł z niego piłkarz Kadry, który zdobył trzy bramki (w tym kluczową - na 3:2 z rzutu karnego, na kilka minut przed końcem spotkania, które zakończyło się wynikiem 4:2). Malec dorobku nie powiększył, a do tego w końcówce osłabił zespół. Sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Majchrzak trafił w tym sezonie 12 razy, ale nie prowadzi w klasyfikacji samodzielnie. Dogonił go bowiem Robert Wolniewicz z Mateco - autor pięciu trafień w meczu z WSD (11:2). Tej dwójce depcze po piętach Michał Petrus z Budoserwisu, który czterokrotnie pokonywał golkipera Autor Teamu, a w tych rozgrywkach zdobył 11 bramek. Wyścig o koronę króla strzelców zapowiada się więc pasjonująco.

W niedzielnej kolejce zespoły z pierwszej trójki solidarnie wygrywały, choć nie były to dla nich łatwe przeprawy. Victoria Klimzowiec dwa razy musiała odrabiać stratę w spotkaniu z Danmarem/Kusiem. Budoserwis męczył się z przegrywającym ostatnio mecz za meczem Autor Teamem.

Przed tygodniem Gemini oddało walkowerem mecz z Silesią. Były to jednak chwilowe problemy kadrowe drużyny walczącej o utrzymanie. W niedzielę zespół sprawił niespodziankę, remisując z Klimzowcem 1:1. Co ciekawe, to już trzeci podział punktów Gemini w tym sezonie. Chcąc pozostać w elicie, trzeba jednak wygrywać. A ta sztuka przedostatniej drużynie tabeli jeszcze się nie udała. 2 grudnia (godz. 9.40) będziemy świadkami meczu "o życie". Gemini zagra z WSD, które z zerowym dorobkiem zamyka tabelę.

7. kolejka
Danmar/Kuś - Victoria Klimzowiec 2:3

R. Pleszak, Ł. Skok - D. Kłosek 2, K. Dylewski;
Gemini Alpol - Klimzowiec 1:1
A. Krawczyk - D. Malik;
Budoserwis - Autor Team 5:4
M. Petrus 4, M. Bystrzowski - M. Chwiendacz 3, A. Prandzioch;
WSD - Mateco 2:11
D. Dziadek, K. Woronko - R. Wolniewicz 5, D. Tukaj 2, A. Piasecki 2, K. Tkacz, K. Zawadzki;
Thunder - Irex Gaz 3:5
K. Kaczmarczyk 2, S. Niechcioł - M. Grzywa 2, K. Wysocki 2, A. Stachański;
ZZ Kadra - Silesia BG Turbo 4:2
M. Majchrzak 3, R. Kowynia - J. Grzybowski, M. Niestolik.

Tabela: Irex Gaz 18 pkt., Budoserwis 18, Victoria Klimzowiec 16, Mateco 14, Silesia BG Turbo 12, Danmar/Kuś 12, Klimzowiec 10, ZZ Kadra 10, Thunder 4, Autor Team 4, Gemini 3, WSD 0.

II LIGA: Po bardzo udanym początku Wspólnie dla Chorzowa ostatnio wyhamowało. W trzech spotkaniach zdobyło tylko punkt (w sobotnim meczu lepszy okazał się Stokson). Jeśli trzeci zespół tabeli chce nadal liczyć się w walce o awans, musi w następnym spotkaniu (8.12.) pokonać Brykę, która w tej kolejce pauzowała.

Warto zwrócić uwagę na metamorfozę Eko-Toru. Po czterech kolejkach zespół ten był trzeci od końca. Jednak trzy zwycięstwa z rzędu poskutkowały dużym awansem. Eko-Tor plasuje się tuż poza podium. Koreja.pl czekała na zwycięstwo od 15 września. Po ponad dwóch miesiącach przełamała się kosztem Wert Know-How.

8. kolejka
AC Hilda - Kraken Pub 6:2

B. Breguła 2, A. Zając 2, A. Porwoł, Ł. Stanik - Ł. Duda, J. Michalik;
APN Chorzów Stary - Dam Pack 6:3
T. Manjura 3, A. Filauer, M. Markosyan, Ł. Makara - J. Lachowski, T. Oczko, P. Tkocz;
Wspólnie dla Chorzowa - Stokson 2:5
T. Marzetz, T. Rybacki - P. Rotuski 2, T. Sadło 2, D. Rumpel;
Contra - Eko-Tor 2:3
D. Swatek, Ł. Szrama - K. Mierzwa, M. Mikołajczak, M. Szajek;
Koreja.pl - Wert Know-How 6:2
P. Stefan 3, R. Walus 2, A. Langer - Ł. Gąsior, C. Gawryszewski;
Pauza Bryka.

Tabela: AC Hilda 21 pkt. (7 meczów), Bryka 18 (7), Wspólnie dla Chorzowa 14 (8), Eko-Tor 12 (7), Stokson 12 (8), Contra 10 (7), Koreja.pl 7 (7), Dam Pack 7 (8), Wert Know-How 6 (7), APN Chorzów Stary 6 (7), Kraken Pub 4 (7).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.