ChLF. Waleczna Silesia zatrzymała lidera

Chorzowianin 2019-02-10 | Komentarzy: 0
Po dwunastu kolejnych zwycięstwach Irex Gaz tylko zremisował - z rywalem, który przez 40 minut... musiał sobie radzić bez żadnej zmiany! Budoserwis ma już tylko punkt straty do lidera.

I LIGA: Przed tygodniem chwaliliśmy Irex Gaz za konsekwencję w dążeniu do celu. Mistrz i lider w ostatnich meczach może nie błyszczał, ale za każdym razem wygrywał różnicą jednej bramki. Jednak w niedzielę sytuacja uległa zmianie, w dość zaskakujących okolicznościach.
Silesia stawiła się na mecz z Irex Gazem bez zmienników. Wydawało się, że będzie łatwym łupem dla Irex Gazu. Jednak Arkadiusz Świętek (bramkarz), Piotr Golba, Łukasz Kubara, Rafał Świętek i Mateusz Malec zostawili serce na boisku. W pierwszej połowie Malec strzelił dwa gole i Silesia sensacyjnie prowadziła 2:0. Tuż po przerwie Dariusz Rymaszewski zdobył bramkę kontaktową, a potem Piotr Lokwenc wyrównał. Lider "przesiadywał" na połowie Silesii, ale kolejnego gola strzelić nie potrafił. A dwukrotnie mógł zostać skarcony, jednak Malec przegrywał pojedynki z Łukaszem Leoniakiem. Waleczna Silesia pokrzyżowała szyki faworytowi, remisując z nim 2:2.
Z takiego rozstrzygnięcia musi być zadowolony Budoserwis. Jego mecz z WSD stał pod znakiem zapytania. Rywale dopiero w ostatniej chwili zebrali skład. Budoserwis nie dał szans ostatniej drużynie tabeli, zwyciężając 8:0.
Po raz drugi w sezonie Mateco - zespół walczący o trzecie miejsce - nie zdołało pokonać broniącego się przed spadkiem Gemini. Po 4:4 w meczu jesienią tym razem padł remis 2:2 (skrót tego meczu pokażemy w kolejnym odcinku magazynu ChLF FLASH).
Nie było za to niespodzianek w meczach Klimzowiec - Autor Team i Thunder - Danmar/Kuś. Niżej notowane drużyny przegrały po raz dwunasty w tym sezonie.

15. kolejka
Mateco - Gemini Alpol 2:2

K. Tkacz, R. Wolniewicz - R. Szałkowski, S. Witerski;
WSD - Budoserwis 0:8
M. Stec 4, M. Lubkowicz 2, D. Majnusz, M. Ogórek;
Klimzowiec - Autor Team 6:4
Ł. Stefański 3, D. Koniarek, M. Kucharczyk, D. Malik - M. Chwiendacz 2, T. Czopnik 2;
Thunder - Danmar/Kuś 2:5
K. Kaczmarczyk, S. Niechcioł - R. Pleszak 3, D. Malec 2;
Silesia - Irex Gaz 2:2
M. Malec 2 - D. Rymaszewski, P. Lokwenc;
Mecz Victoria Klimzowiec - ZZ Kadra został przełożony.

Tabela: Irex Gaz 40 pkt. (15 meczów), Budoserwis 39 (15), Victoria Klimzowiec 31 (14), Mateco 28 (15), Klimzowiec 27 (15), Danmar/Kuś 22 (15), Silesia 20 (15), ZZ Kadra 19 (14), Gemini Alpol 13 (15), Autor Team 7 (15), Thunder 7 (15), WSD 4 (15).

II LIGA: Stało się to, na co zanosiło się od kilku tygodni. AC Hilda doznała już czwartej porażki w tym roku (3:8 z Dam Packiem, który od stycznia zmienił się nie do poznania - na plus). Kosztowało ją to utratę drugiego miejsca, które jest premiowane awansem. Nowym wiceliderem zostało Wspólnie dla Chorzowa, po pokonaniu Krakena.
Sporo emocji, niekoniecznie tych pozytywnych, było w meczu Bryki ze Stoksonem. Lider tabeli tylko zremisował 3:3. Stracił nie tylko dwa punkty, ale także najlepszego strzelca (drużyny i całej ligi). Dorian Grudzień zobaczył czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie względem sędziego. Za takie przewinienie może pauzować nawet pięć spotkań, co oznaczałoby dla niego koniec sezonu.
Prawdziwą wymianę ciosów oglądaliśmy w meczu APN - Koreja. Do przerwy było 3:1, w drugich 20 minutach padło aż 11 goli. Ostatecznie o jedną bramkę lepsza okazała się Koreja. W spotkaniu dwóch ostatnich zespołów Contra wygrała z Wert Know-How, notując awans na 8. pozycję.

16. kolejka
APN Chorzów Stary - Koreja.pl 7:8

M. Markosyan 5, R. Chwastek 2 - M. Dornia 3, A. Kempka 2, K. Glueck, R. Walus, T. Zygmunt;
Dam Pack - AC Hilda 8:3
T. Oczko 3, S. Stanusz 2, T. Mikusz, J. Obuchowski, R. Oczko - M. Zaremba 2, B. Breguła;
Pauza Eko-Tor.

Tabela: Bryka 37 pkt. (15 meczów), Wspólnie dla Chorzowa 30 (15), AC Hilda 28 (14), Stokson 23 (15), Dam Pack 22 (15), Eko-Tor 20 (14), Koreja.pl 17 (15), Contra 16 (14), APN Chorzów Stary 15 (14), Kraken 14 (15), Wert Know-How 10 (14).