ChLF. WSD wraca do gry. Pierwsze zwycięstwo

Chorzowianin 2019-01-29 | Komentarzy: 0
Jeszcze nie wszystko stracone? Po dwunastu porażkach z rzędu WSD wydawało się murowanym kandydatem do spadku. Jednak zwycięstwo z Autor Teamem zmienia sytuację. Drugi mecz walkowerem oddało Gemini, a w derbach dzielnicy Chorzowa Klimzowiec pokonał Victorię.
ChLF. WSD wraca do gry. Pierwsze zwycięstwo

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

I LIGA: Na początku sezonu Irex Gaz przegrał z Mateco 1:3. Od tego momentu nie stracił już jednak ani jednego punktu, a w minioną niedzielę zrewanżował się wspomnianemu rywalowi za porażkę z września, zwyciężając 3:2. Ciężką przeprawę miał w tej kolejce drugi w tabeli Budoserwis. Ostatecznie pokonał 5:4 Danmar Kuś, ale doznał sporego osłabienia. Najlepszy strzelec zespołu (lider klasyfikacji snajperów ChLF) Michał Petrus zobaczył czerwoną kartkę i został zawieszony aż na pięć spotkań.
W derbach tradycyjnej dzielnicy Chorzowa zmierzyły się zespoły, które od wielu tygodni nie doznały porażki. Klimzowiec odpłacił się Victorii za jesienną przegraną (1:4), pokonując ją 2:1. Zmniejszył tym samym stratę do podium do czterech punktów. Czy zespół Dariusza Malika pójdzie za ciosem i powstrzyma także Irex Gaz? Przekonamy się o tym już w następnej kolejce (3.02., godz. 9.40).
Niechlubna seria WSD dobiegła końca. Po dwunastu porażkach ostatnia ekipa tabeli wreszcie ma powody do zadowolenia. Wygrała z Autor Teamem 4:2, dzięki czemu do rywali walczących o utrzymanie traci już tylko cztery punkty. Gemini Alpol nadal nie potrafi uporać się z problemami kadrowymi. Walkower z ZZ Kadra jest już drugim w tym sezonie. Jeśli raz jeszcze drużyna nie pojawi się w hali przy ul. Granicznej, zostanie karnie zdegradowana.

13. kolejka
Klimzowiec - Victoria Klimzowiec 2:1

D. Koniarek, M. Kucharczyk - K. Dylewski;
Mateco - Irex Gaz 2:3
K. Neznal 2 - B. Tarnówka 2, D. Rymaszewski;
ZZ Kadra - Gemini Alpol 5:0 (walkower)
Gemini nie stawiło się na mecz;
Budoserwis - Danmar Kuś 5:4
M. Stec 2, A. Świerczyński 2, M. Śliwa - T. Fraksztajn, P. Karwiński, P. Lubos, R. Pleszak;
Autor Team - WSD 2:4
T. Czopnik, Ł. Drzyzga - M. Kapuściński 2, M. Caus, T. Pogoda;
Silesia BG Turbo - Thunder 4:3
R. Świętek 2, K. Piekarski, A. Szolc - K. Kaczmarczyk 3.

Tabela: Irex Gaz 36 pkt., Budoserwis 33, Victoria 28, Mateco 24, Klimzowiec 24, ZZ Kadra 19, Silesia BG Turbo 19, Danmar Kuś 18, Gemini Alpol 9, Autor Team 7, Thunder 7, WSD 3.
 

II LIGA: Podobnie jak w przypadku WSD, także ostatni zespół zaplecza elity cieszył się z przełamania. Wert Know-How pokonał APN 6:2, przerywając serię dziewięciu spotkań bez zwycięstwa. Na drugim biegunie Bryka wysoko wygrała z Contrą, a Dorian Grudzień - strzelając cztery gole - przybliżył się do korony króla strzelców (piłkarz Bryki wyprzedza Miłosza Mikołajczaka z Eko-Toru o siedem trafień). W następnej kolejce (2.02., godz. 11.20) lider zmierzy się z przeżywającym ostatnio problemy wiceliderem - AC Hilda (w tej kolejce pauzował). W walce o awans nadal liczy się także Wspólnie dla Chorzowa, które pokonało Koreję i ma niewielką stratę do Hildy.

14. kolejka
Wert Know-How - APN Chorzów Stary 6:2

C.  Gawryszewski 2, L. Kompaniets 2, A. Łaskawiec 2 - R. Chwastek, M. Kaczmarczyk;
Bryka - Contra 9:2
D. Grudzień 4, D. Kuc 3, A. Bielanik, K. Myśliwiec - M. Hadzik, A. Zajdel;
Kraken Pub - Stokson 3:4
P. Twardoch 3 - P. Maroń 2, P. Rotuski 2;
Dam Pack - Eko-Tor 5:6
J. Lachowski, G. Misterka, J. Obuchowski, R. Oczko. P. Tkocz - M. Mikołajczak 3, R. Liksza 2, G. Grabowiec;
Wspólnie dla Chorzowa - Koreja.pl 5:2
T. Benisz 2, M. Gruchalski, M. Kandziora, K. Kośny - P. Stefan 2.
Pauza AC Hilda.

Tabela: Bryka 33 pkt. (13 meczów), AC Hilda 28 (12), Wspólnie dla Chorzowa 26 (13), Eko-Tor 19 (13), Stokson 19 (13), Dam Pack 16 (13), APN Chorzów Stary 15 (13), Koreja.pl 14 (13), Contra 13 (12), Kraken Pub 11 (13), Wert Know-How 10 (12).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.