Chorzowianin leci z prezydentową do Smoleńska

Chorzowianin 2011-04-08
Uroczystości w intencji ofiar ubiegłorocznej katastrofy samolotowej odbędą się w sobotę 9 kwietnia w Smoleńsku.
Chorzowianin leci z prezydentową do Smoleńska

Sławomir Witkowski prowadzi śpiewy w parafii św. Jadwigi w Chorzowie | fot. Paweł Mikołajczyk

Sławomir Witkowski, kantor w parafii św. Jadwigi Śląskiej będzie odpowiadał za śpiew podczas mszy w intencji ofiar katastrofy.

- To dla mnie duży zaszczyt i wyróżnienie. Okazuje się, że skoro ktoś wytypował do poprowadzenia śpiewów osobę spoza Warszawy, to znaczy, że nasze działania liturgiczne są tam wysoko cenione – opowiada.

Kantor w nocy z piątku na sobotę wspólnie z rodzinami ofiar katastrofy wyleci samolotem z warszawskiego Okęcia do Moskwy, by potem już drogą lądową dostać się do Smoleńska. W planie obchodów przewidziana jest również wizyta w lesie katyńskim.

Odpowiedzialnym za liturgię w Smoleńsku będzie ks. Wojciech Drozdowicz, jeden z najbardziej charyzmatycznych kapłanów warszawskiego duchowieństwa. Chorzowianin poznał kapłana dwa lata temu w Warszawie podczas koncertu w ramach festiwalu „Pieśni naszych korzeni”.

Wizyta rodzin ofiar ubiegłorocznej katastrofy to pomysł Anny Komorowskiej, małżonki prezydenta Bronisława Komorowskiego. Została zaplanowana na dzień przed tragedią po to, by rodziny w rocznicę tragedii mogły się spotkać w Warszawie.

(pam)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.