Reklama: Partnerzy:


Chorzowski uczeń z dyplomem premier RP

Chorzowianin 2017-10-17
16 października wręczono dyplomy Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znalazł się Paweł Wyrzgoł, uczeń ZSTiO nr 4.
Chorzowski uczeń z dyplomem premier RP

Paweł Wyrzgoł, uczeń ZSTiO nr 4 odbiera dyplom od premier Beaty Szydło | fot. materiały prasowe

Województwo śląskie było reprezentowane przez 5 najlepszych stypendystów spośród 442 uczniów wyróżnionych, wśród nich znalazł się Paweł Wyrzgoł uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. J. Śniadeckiego w Chorzowie.

Uczeń klasy maturalnej swoją edukację w VII Liceum Ogólnokształcącym rozpoczął jako piłkarz AKS Wyzwolenie. Kontuzja uniemożliwiła Pawłowi kontynuację kariery sportowej, jednak jego wszechstronne zainteresowania pozwoliły mu realizować się w innych dziedzinach.

Uczeń aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Wielokrotnie reprezentował placówkę w środowisku lokalnym, czego przykładem jest udział w "Biegu Dziewięciu Górników", organizowanym z inicjatywy Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w rocznicę pacyfikacji Kopalni "Wujek".

Zainteresowania historią regionalną skłoniły Pawła do udziału w VI edycji Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku, którego został finalistą.

Paweł Wyrzgoł ukończył klasę drugą z wyróżnieniem i wynikiem 5,86 dzięki czemu został wytypowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.