Czarnik będzie zawodniczką Ruchu

Chorzowianin 2018-11-30 | Komentarzy: 0
19-letnia rozgrywająca Katarzyna Czarnik przebywała ostatnio na testach w chorzowskim klubie. Kontraktu jeszcze nie podpisała, ale decyzja w jej sprawie już zapadła. - Będzie naszą zawodniczką - informuje trener Krzysztof Przybylski.
Czarnik będzie zawodniczką Ruchu

Katarzyna Czarnik będzie zawodniczką KPR Ruch Chorzów | Fot. Marcin Bulanda

- Mam nadzieję, że uda nam się wzmocnić jedną-dwiema wartościowymi zawodniczkami. Pomocy potrzebujemy zwłaszcza na rozegraniu. Nie mamy zagrożenia z drugiej linii, co było widać w meczu z Kościerzyną - mówił Krzysztof Przybylski po swoim debiucie w KPR Ruch Chorzów (wygranym 29:26).

W ostatnich dniach Ruch testował Katarzynę Czarnik. 19-latka ma w CV występy w MTS-ie Kwidzyn, a ostatnio w Arce Gdynia. Po wycofaniu klubu z Trójmiasta z Superligi rozgrywająca jest wolną zawodniczką.

Czarnik trenowała z "Niebieskimi", zagrała także w sparingu z Sokolem Poruba Ostrawa (18:24). Decyzja w jej sprawie już zapadła. - Jeszcze kontrakt nie został podpisany, ale będzie naszą zawodniczką - mówi w rozmowie z Chorzowianinem Krzysztof Przybylski. - Kasia nie jest jeszcze do końca przygotowana do grania, ale jak przepracuje z nami ten miesiąc, będzie to wyglądało dużo lepiej - dodaje.

Z Ruchem ćwiczy już także - choć jeszcze w ograniczonym zakresie - skrzydłowa Weronika Rorat. - Włącza się w treningi rzutowo-biegowe, na razie bezkontaktowo. Na początku lutego może będzie gotowa do gry. W poniedziałek, po długiej, półrocznej przerwie, treningi wznowi Joanna Rodak - dodaje szkoleniowiec KPR Ruch. Ta ostatnia wyleczyła kontuzję kolana.

Pech trapi z kolei Magdalenę Drażyk. Rozgrywająca "Niebieskich" na początku sezonu doznała złamania nosa. Teraz natomiast dokucza jej kręgosłup. - Madzia na razie z nami nie trenuje. W poniedziałek ma rezonans, zobaczymy, co wykaże - informuje Krzysztof Przybylski.

W czwartek chorzowianki poznały rywala w 1/16 finału Pucharu Polski. 19 grudnia zagrają w Łodzi, z pierwszoligowym ChKS PŁ. Wcześniej zaś mają w planach kilka sparingów. 8 grudnia Ruch pojedzie do Ostrawy na spotkanie z Sokolem Poruba, 16 grudnia zmierzy się w Olkuszu z SPR-em.

- Będzie także jeszcze jeden mecz z Czeszkami, u nas. Chcemy również zagrać z Kobierzycami, ale wszystko zależy od tego, czy uda się znaleźć termin - kończy trener KPR Ruch.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.