Czas na rewanż za 0:6

Chorzowianin 2019-01-11 | Komentarzy: 0
We wrześniu, w pierwszej kolejce sezonu Futsal Ekstraklasy, Clearex Chorzów został niespodziewanie rozbity w Pniewach. W sobotę ma szansę odpłacić się "Czerwonym Smokom" we własnej hali.
Czas na rewanż za 0:6

Fot. Marcin Bulanda

12 stycznia rozpocznie się runda rewanżowa Futsal Ekstraklasy. O godz. 18.00 w hali MORiS Clearex Chorzów zagra z Red Dragons Pniewy. To mecz czwartej z szóstą drużyną tabeli. Chorzowianie wyprzedzają rywali z Wielkopolski o cztery punkty, mimo że na inaugurację sezonu zostali przez nich rozgromieni aż 0:6.

Czytaj także: Pniewski koszmar. Clearex rozbity 0:6

- Wszyscy byliśmy jakby zamroczeni, nie wiem, z czego to wynikało. Nie jestem w stanie racjonalnie wytłumaczyć tego, co tam się stało - mówił nam po spotkaniu w Pniewach Rafał Krzyśka, bramkarz Cleareksu.

Trener Mirosław Miozga twierdzi, że jego zespół prawdopodobnie zgubiła wówczas zbytnia pewność siebie. - Teraz czekamy na rewanż u nas - zapowiada.

Clearex przystąpi do meczu z "Czerwonymi Smokami" w najsilniejszym zestawieniu, także z Mariuszem Segetem, który w końcówce I rundy leczył kontuzję. W przerwie zimowej działacze chorzowskiego klubu rozglądali się za wzmocnieniami, ale ostatecznie Mirosław Miozga będzie miał do dyspozycji tę samą kadrę co jesienią.

Cel Cleareksu na drugą część sezonu jest jasny: pierwszy od 2008 r. medal mistrzostw Polski. Strata do trzeciej drużyny tabeli (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice) wynosi zaledwie jeden punkt.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.