DTŚ- ka gotowa! 8 dni przed terminem!

Chorzowianin 2016-07-27 | Komentarzy: 0
W poniedziałek 25 lipca zakończyła się modernizacja chorzowskiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. Ruch w obu kierunkach został przywrócony na tydzień przed planowanym zakończeniem robót. Planowano, że remont potrwa 15 dni, jednak drogowcy, pracując kilkanaście godzin dziennie, uporali się z wymianą warstwy ścieralnej w ciągu zaledwie 8.
DTŚ- ka gotowa! 8 dni przed terminem!

fot. MZUiM

Jak podaje Miejski Zarząd Ulic i Mostów, wykonawca pracował praktycznie cała dobę dlatego też wymianę nawierzchni na jezdniach głównych zakończono dużo szybciej niż planowano. Chorzowski odcinek DTŚ ma ca 2,6 km, a jezdnie główne mają łączną powierzchnię ca 57,5 tyś m2. Po 15-stu latach eksploatacji  nawierzchnia wymagała remontu. Wymieniona została górna warstwa nawierzchni tzw warstwa ścieralna. Miasto na remont DTŚ otrzymało dotację z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w kwocie 1,36 mln zł. Wkład włąsny Miasta wyniósł 1,4 mln zł.

Oprócz terminu realizacji MZUiM wymagał,  aby Wykonawca do układania nawierzchni użył  samobieżnego podajnika do mas mineralno-bitumicnych. Urządzenie umożliwia bezkontaktowy załadunek mieszanki asfaltowej do rozkładarki z samochodów.  Mieszanka jest transportowana za pomocą przenośnika taśmowego. Wysokość wysypu jest automatycznie dopasowywana dzięki czemu unika się nadmiernego schłodzenia i segregacji mieszanki. Dzięki zastosowaniu podajnika unika się postojów w trakcie realizacji robót co przekłada się na jakość robót, tempo pracy i równość nawierzchni.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.