Śląska Liga Mistrzów: Irex Gaz obronił trofeum

Chorzowianin 2018-04-27 | Komentarzy: 0
Finał drugiej edycji ŚLM odbył się w Rudzie Śląskiej, a spotkały się w nim dwie drużyny z Chorzowa. Irex Gaz okazał się wyraźnie lepszy od Budoserwisu.
Śląska Liga Mistrzów: Irex Gaz obronił trofeum

Podobnie jak przed rokiem (na zdjęciu) piłkarze Irex Gazu okazali się najlepsi w Śląskiej Lidze Mistrzów | Fot. Chorzowianin.pl

Śląska Liga Mistrzów w futsalu to rozgrywki zapoczątkowane w ubiegłym roku. Biorą w nich udział mistrzowie halowych lig z: Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej i Bytomia. W 2017 r. zwyciężył Irex Gaz Chorzów, grający jako czempion Halowej Ligi Piłkarskich Piątek Old-Boys w Rudzie Śl.

W tym roku finał był sprawą chorzowską. Budoserwis (mistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu z 2017 r.) dwukrotnie - 5:3 i 6:3 - wygrał w półfinałach z Abeksem z Siemianowic Śląskich. Natomiast Irex Gaz (ponownie reprezentujący ligę rudzką) wyeliminował bytomski Woltrans, zwyciężając 7:3 na wyjeździe i walkowerem w rewanżu.

W meczu o trofeum, który rozegrano w hali w Halembie, wyraźnie lepszy był Irex Gaz. Obrońca tytułu rozbił Budoserwis 5:0 (2:0). Bramki zdobyli: Piotr Lokwenc, Rafał Świętek, Adam Szolc, Dariusz Steinmann i Rafał Szałkowski.

Poniżej zdjęcie drużyny, która po raz drugi wygrała ŚLM.
W górnym rzędzie od lewej: Dariusz Krawczyk (kierownik drużyny), Rafał Szałkowski, Janusz Potempa, Sebastian Klaus, Piotr Lokwenc, Mirosław Miozga, Dariusz Steinmann. W dolnym rzędzie od lewej: Dariusz Rymaszewski, Bartłomiej Tarnówka, Adam Szolc, Rafał Świętek.

Przypomnijmy, że Irex Gaz w marcu 2018 r. zapewnił sobie także mistrzostwo Chorzowskiej Ligi Futsalu. Po raz szósty. Drużyna wcześniej święciła triumfy jako Marex.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.