Freeland podsumował intensywny świąteczny czas

Chorzowianin 2019-02-11
- Kolejny bożonarodzeniowy czas przemknął tak szybko, że nawet nie zdążyliśmy się nim nacieszyć… ale dla Freeland ten czas był bardzo pracowity i efektywnie wykorzystany. Jak zawsze naszym priorytetem jest „dawać siebie innym”… i tak było w tym razem – mówi Grzegorz Nowak.
Freeland podsumował intensywny świąteczny czas

Cykl występów zaczęto od charytatywnego koncertu „W oczekiwaniu na… “ dla bezdomnych mężczyzn z noclegowni, którą opiekuje się Stowarzyszenie Odnowa. - Niezwykłe wydarzenie na miarę koncertu wielkiego formatu, przyjaciele z Iserlohn zespół LUZ BLUS zrobili swoje, zagrali kawał mocnej, międzypokoleniowej  rockowej, muzyki na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury. Świetny występ, cudowna publiczność, rewelacyjne recenzje. W wielkim skrócie – szacunek dla LUZ BLUS…Zapraszamy znowu. Nasz autorski spektakl „Bogu ś” również poruszył serca  widzów podczas tego wydarzenia – relacjonuje Grzegorz Nowak.

Kolejny punkt świątecznego programu to „Warsztaty Twórcze” w Centrum Afirmacji Życia Hospicjum w Chorzowie Batorym. - Freelandersi przemówili do młodych Hajduczan językiem muzyki, śpiewu, plastyki i twórczych warsztatów. Świetna zabawa, świetni trenerzy, cudowne dzieciaki i wspaniała atmosfera… - opowiada Grzegorz Nowak. - Korzystając z zaproszenia naszej nauczycielki śpiewu Magdaleny Sławickiej wzięliśmy udział w kolędowaniu w „Hajduckim Betlejem” w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Wystąpiliśmy wraz z chórami „Seraf” oraz „Gwiazda” razem z Kubą Golysznym „Jakiem” i Magdalena Sławicką – dodaje.

„Freeland” włączył się także w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, występując w Teatrze Młodym w Katowicach. - Jego właścicielem jest nasz przyjaciel i współpracownik Bartosz Smoleń. Występ przygotowany we współpracy z naszą parafialną wspólnotą Dzieci Maryi został opisany na portalu WOŚP Katowice – opowiada Grzegorz Nowak. - W naszej rodzinnej parafii św. Wawrzyńca zaprosiliśmy parafian do wspólnego kolędowania oraz do obejrzenia autorskiego debiutu naszych młodych aktorów w inscenizacji „A po co święta”. Piękne wspólne chwile spędzone z zaprzyjaźnioną wspólnotą „Dzieci Maryi i Przyjaciele” przy betlejemskiej stajence w małym chorzowskim drewnianym kościółku z XV wieku. Ostatnim Freelandowym wydarzeniem świątecznym było kolędowanie naszej wokalistki Julii w Bytomiu Szombierkach. Już drugi rok z rzędu zaprzyjaźniona rodzina (rodzice Julii – Aneta i Tomek) zapraszają nas na wokalne występy do swojej parafii. Pełen kościół ludzi oraz doborowe towarzystwo grup wokalnych sprawiło, że to wydarzenie było prestiżowym występem Freelandowego Śpiewania – kończy Grzegorz Nowak.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.