Freeland w Ozd

Chorzowianin 2019-02-12
- Po wspólnym wrześniowym występie w Chorzowskim Centrum Kultury z artystyczną grupą OMI z partnerskiego miasta ÓZD, przyszedł czas na rewizytę u węgierskich przyjaciół. Korzystając z zaproszenia wzięliśmy udział w uroczystości związanej z Dniami Kultury Węgierskiej - relacjonuje Grzegorz Nowak ze Stowarzyszenia Muzyczno-Teatralnego Freeland.
Freeland w Ozd

 Jednym z wydarzeń programu był  teatr muzyczny "Dziewczyna i ptaki" przygotowany przez grupę OMI. Podczas pobytu w Ozd Freelandersi mieli też okazję do spotkania z wiceprezydentem miasta Peterem Farkasem Barnaba, który podkreślił, że wspólne działanie na rzecz kultury obu miast partnerskich oraz obu grup twórczych – Freeland i OMI jest dla niego bardzo ważne i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby ta współpraca dobrze się rozwijała. Jednocześnie zaprosił Stowarzyszenie Freeland na majowy Festiwal Kultury. Chorzowianie odwiedzili także Liceum Katolickie,   Dom Kultury i miejskie Muzeum.

- Ciekawym pomysłem zagospodarowania budynków poprzemysłowych jest Studio Filmowe ÓZD połączone z muzeum filmu. Ciekawie spędziliśmy tam czas  na performatywnym tworzeniu scen filmowych z udziałem Freelandu - opowiada Grzegorz Nowak.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.