Gŏdōmy po ślōnsku

Chorzowianin 2012-10-12 | Komentarzy: 2
Trwa wspólna akcja Towarzystwa Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy Pro Loquela Silesiana i Fundacji Silesia pod hasłem „Gŏdōmy po ślōnsku”. Celem przedsięwzięcia jest wskazanie i szczególnie wyróżnienie miejsc, w których z życzliwością i sympatią przyjmuje się godanie. Przyłącz się, wskazując miejsce, w którym swobodnie można się porozumieć, używając śląskiej mowy.
Po wypełnieniu stosownego formularza zgłaszający otrzyma naklejkę z logo akcji, które stanowi czytelny sygnał tego, że w oznaczonym nią miejcu można bez oporów posługiwać się godką. Zainteresowani promocją idei mogą użyć naklejek także do ozdobienia własnego samochodu.

Patronat medialny nad akcją sprawują Radio Fest oraz portal i pismo Chorzowianin.pl we współpracy ze śląskimi mediami lokalnymi.

Pobierz formularz zgłoszeniowy.

Wypełniony formularz złożyć można m.in. w siedzibie naszej redakcji (Chorzowianin.pl, ul. Katowicka 105, 41-500 Chorzów). Tutaj też można odebrać naklejki.

Reklama:

Dyskusja:

~mirek

IP: 89.107.*.*

2012-11-08 16:21:23

Kaj idzie dostać Ślaski słownik ortograficzny ???

~bergman

IP: 89.25.*.*

2013-10-16 09:29:52

Mirku, niy ma jeszcze czegoś takego

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.