Zmiana z zaskoczenia

Chorzowianin 2008-09-16 | Dołącz do dyskusji

Zmiana z zaskoczenia

Duszan Radolsky zaskoczył wszystkich, na czele z piłkarzami. Mimo iż Ruch zbierał w tym sezonie punkty, a i gra była całkiem przyzwoita, słowacki trener zrezygnował z posady! Zastąpił go Bogusław Pietrzak. Dla niego z kolei to druga przygoda z klubem z Cichej.

Chłopiec z Łabędziem

Chorzowianin 2008-09-15 |

Jedyny chorzowski komiks. Garfieldy i inne Dilberty wymiękają. Czas na Chłopca z Łabędziem Edwarda Tomenki.

Chorzowianka w Togo

Chorzowianin 2008-09-15 | Dołącz do dyskusji

Chorzowianka w Togo

Dwa fakultety. Z teologii i matematyki. Doktorat i sporo publikacji naukowych. To wystarczy, by znaleźć odpowiednią posadę w kraju. Jolanta Kazak zdecydowała się jednak wyjechać za granicę. Będzie uczyła matematyki… na czarnym lądzie.

Jak za dawnych lat

Chorzowianin 2008-09-10 | Dołącz do dyskusji

Jak za dawnych lat

Wypięknieje kolejny budynek przy ul. Stefana Batorego. Oblicze zmieni również dawna szkoła przy ul. Armii Krajowej. Inwestycje mieszkaniowe zaplanowano m.in. w Chorzowie II.

Chorzów w czasie i przestrzeni

Chorzowianin 2008-09-02 | Dołącz do dyskusji

Chorzów w czasie i przestrzeni

Chcesz poznać historię Chorzowa? Zobaczyć, jak wyglądał Chorzów w dniu powstania? Już wkrótce internetowa wersja przewodnika Romana Liczby.

Święto Miasta

Chorzowianin 2008-06-20 | Dołącz do dyskusji

Święto Miasta

Barwna parada jak co roku przemaszerowała przez główny trakt handlowy naszego miasta. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich chorzowskich szkół i placówek kulturalnych.

Rówieśniczka Chorzowianina

Chorzowianin 2008-01-02 | Dołącz do dyskusji

Natalka Kowol, urodzona w chorzowskim szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich 20 września 2000 r., dokładnie w dniu edycji bezpłatnego, sygnalnego numeru naszego tygodnika, została oficjalnie uznana przez redakcję za rówieśniczkę "Chorzowianina".

Chłopiec z Łabędziem

Chorzowianin 2008-01-01 | Dołącz do dyskusji

"Chłopiec z łabędziem" czyli fontannowa rzeźba autorstwa pochodzącego z Królewskiej Huty (dzisiejszego Chorzowa) artysty Teodora E. Kalidego (ur. 1801) trafiła do naszego miasta prawdopodobnie pod koniec XIX wieku, a więc już po śmierci autora. Kalide zmarł w Gliwicach w roku 1863.

Gołębie w morzu łez

Chorzowianin 2006-02-08 | Dołącz do dyskusji

Gołębie w morzu łez

Z tej tragedii wyszli cało. Byli poobijani, ranni, ale przeżyli. Do hali Międzynarodowych Targów Katowickich przyszli dla gołębi, nie tak to wszystko miało wyglądać. Nagle trzask, karetka, szpital. Większości zagoiły się już rany, przynajmniej te fizyczne. Bo gorzej może być z psychiką, z głową. Ta hala, ten dach, trzask i krzyki siedzą w niej głęboko. I dręczą, przypominają jakby w ten sposób prosiły o ratunek.

NASZ NACZELNY PRZYJACIEL

Chorzowianin 2005-08-23 | Dołącz do dyskusji

Zwłaszcza w takich sytuacjach trudno zrozumieć nieprzewidywalność ludzkiego losu. Mówi się, że śmierć przychodzi cicho, jak złodziej, w najbardziej niespodziewanym momencie. Kiedy w takich okolicznościach odchodzą ludzie szczególnie nam bliscy, pustka, jaka po nich pozostaje, nie daje się już niczym zapełnić...

wstecz 1 2 3 4 5 ... 372 373 374 375 [376]

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.