Dożynki znaczy żniwne

Chorzowianin 2010-09-14 | Dołącz do dyskusji

Dożynki czyli żniwne albo żniwniok. Korowód dożynkowy i tradycyjne pieśniczki, degustacja świeżo pieczonego chleba i podpłomyków, pokazy młócenia zboża – to atrakcje przygotowane przez Górnośląski Park Etnograficzny dla wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie wzięli udział w imprezie „Dożynkowy chleb niesiemy”.

Na międzynarodowym szlaku

Chorzowianin 2010-09-13 | Dołącz do dyskusji

Już po raz piętnasty zespół „Na szlaku” spotkał się ze swoimi przyjaciółmi i miłośnikami podczas corocznego Ogólnopolskiego Koncertu Wspomnień „I znów jesteśmy razem”. Tym razem w międzynarodowym towarzystwie.

Clapham South nagrał teledysk

Chorzowianin 2010-09-10 | Dołącz do dyskusji

Chorzowsko-tyski duet Clapham South wydał singla wraz z teledyskiem. Swój najnowszy teledysk do utworu Midnight of Summer zespół zaprezentował 31 sierpnia.

Lwi taniec rozkołysał ChCK

Chorzowianin 2010-09-06 | Dołącz do dyskusji

Argentyńskie tango, udmurckie pieśni z akompaniamentem gęśli kreź i SIMB czyli afrykański rytualny taniec lwa. W sobotę w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się koncert galowy zamykający XXIII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny.

Czego z ceramiki robić nie wolno

Chorzowianin 2010-09-01 | Dołącz do dyskusji

W Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie trwa wystawa pochodzącego z Bolesławca artysty rzeźbiarza Czesława Matyjewicza. Wernisaż odbył się w czwartek, 26 sierpnia.

Filowany wieprzek górą!

Chorzowianin 2010-08-30 | Dołącz do dyskusji

Sznity z hekele, salceson szlachecki, necówka i kopalnioki. Na samą myśl aż ślinka cieknie. W niedzielę w Skansenie odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych. O prestiż i uznanie smakoszy walczyło ponad czterdzieści producentów tradycyjnej żywności z całego województwa.

Święto piwa już w weekend

Chorzowianin 2010-08-26 | Komentarzy: 1

Po raz kolejny Tyskie zaprasza na największy piwny festiwal w Polsce! Już po raz 10. Śląsk zamieni się w najbardziej piwną krainę w Polsce. Od piątku 27 sierpnia przez 3 dni na chorzowskich Polach Marsowych Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku odbędzie BeerFest 2010.

Bluesowa lauba

Chorzowianin 2010-08-18 | Komentarzy: 1

Kolejna edycja festiwalu Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa trwać będzie 21 i 22 sierpnia w chorzowskim Skansenie.

Metalowy power

Chorzowianin 2010-08-13 | Dołącz do dyskusji

27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival! Zagrają Opeth, Pain Of Salvation, Riverside, Katatonia, Jurojin, Votum. Gwiazdą imprezy będzie amerykańska formacja KORN.

Chorzowski Teatr Ogrodowy zaprasza

Chorzowianin 2010-08-11 | Dołącz do dyskusji

Już w sobotę nad „Sztygarką” rozbrzmiewać będą nuty Jaromira Nohavicy. Długo wyczekiwany czeski bard wystąpi przed publicznością Chorzowskiego Ogrodu Teatralnego. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Odliczanie do Off Festival

Chorzowianin 2010-08-04 | Dołącz do dyskusji

Już w czwartek, 5 sierpnia, rusza jeden z największych festiwali muzyki alternatywnej Off Festival. Piątą jubileuszową edycję otworzy koncert Matmos i Ecstatic Sunshine w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach przy Pl. Sejmu Śląskiego 2.

Jak miód, to zaraz pełną łyżką

Chorzowianin 2010-07-22 | Dołącz do dyskusji

Miód lipowy – na kaszel i nadciśnienie, wrzosowy – na niedokrwistość. Akacjowym mogą raczyć się nawet diabetycy. Miody spadziowe, nektarowe, dla amatorów trunków - miody pitne. W niedzielę w Górnośląskim Parku Etnograficznym już po raz 19. odbył się Dzień Miodu.

Teatr od lat szesnastu

Chorzowianin 2010-07-14 | Dołącz do dyskusji

To będzie już dwunasty Wakacyjny Przegląd Przedstawień w Teatrze Rozrywki. Tegoroczną edycję zaplanowano na cztery wieczory na przełomie lipca i sierpnia.

Blisko (najbliżej?) van Gogha

Chorzowianin 2010-07-07 | Dołącz do dyskusji

Katowice dopiero ubiegają się o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Niemieckie Zagłębie Ruhry ten zaszczytny tytuł nosi już w tym roku. Z tej okazji w Oberhausen zorganizowano wystawę, na której będzie można zobaczyć dzieła chorzowskiego artysty Piotra Naliwajki.

Chorzów będzie miał plażę

Chorzowianin 2010-07-02 | Komentarzy: 3

Internauci zdecydowali, że pierwsza Plaża Radości Redd’s powstanie w Chorzowie.

Wielkie pa-pa-ra-ra!

Chorzowianin 2010-06-23 | Komentarzy: 1

Orkiestry dęte z wielu europejskich krajów opanowały chorzowski park. Festiwal Orkiestr Dętych, który odbył się 19 czerwca w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku stanowił część obchodów chorzowskiego Święta Miasta.

Ale to było dobre

Chorzowianin 2010-06-18 | Dołącz do dyskusji

Przyznam, że kilka ekip remontowych zdążyłem się naoglądać. W akcji sprawdzały się różnie. Trafiali się fachowcy, partacze, był nawet jeden murarz-filozof. Takiego majstra jednak nie spotkałem. A postać to ciekawa. I chociażby dla niej warto na scenie Teatru Rozrywki zobaczyć „Bierzcie i jedzcie” w wykonaniu Grupy Teatralnej Bez Paniki.

Reggae Rap bez Tedego

Chorzowianin 2010-06-14 | Komentarzy: 5

Indios Bravos i Rahim byli najbardziej oklaskiwanymi gwiazdami podczas niedzielnego VII Reggae Rap Festiwalu. Z powodu choroby do Chorzowa nie przyjechał L.U.C, a Tede ze względu na problemy z dojazdem dotarł na stadion... już po zakończeniu imprezy.

Klassik deszcz

Chorzowianin 2010-06-13 | Dołącz do dyskusji

Kto pamięta koncert Genesis z czerwca 2007 roku na Stadionie Śląskim, mógł poczuć małe deja vu. Po raz kolejny w Chorzowie zabrzmiały hity kultowej brytyjskiej grupy. I to w podobnej aurze!

Podróż pełna nadziei

Chorzowianin 2010-05-26 | Dołącz do dyskusji

Pokaz filmu „The human experience” i spotkanie z twórcami, bohaterami obrazu podsumowało tegoroczną akcję „Pola nadziei”. To ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

TAAL znaczy rytm

Chorzowianin 2010-05-19 | Dołącz do dyskusji

Last minute! Oferta specjalna! Poleć z nami w czasie jednego wieczoru w niezwykły zakątek świata – tymi słowami zespół tańca indyjskiego Taal zaprosił 14 maja do MDK Batory na relację z pełnej kolorów i smaków podróży „Śladami tańca – Indie 2009”.

Baj w MM

Chorzowianin 2010-05-12 | Dołącz do dyskusji

W Miejskiej Galerii Sztuki „MM” w poniedziałek odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja. Chorzowski wernisaż uświetnił występ Józefa Brody. Prace można oglądać do 28 maja.

O wiernych (i) kibicach

Chorzowianin 2010-04-30 | Dołącz do dyskusji

„Czy chachary mogą chodzić do Piekor?” - to pytanie było tematem spotkania, które w środę, 21 kwietnia odbyło się w Chorzowskim Centrum Kultury. O piłce nożnej, kibicach Ruchu i problemie chuligaństwa rozmawiali Cezary Grzesiuk i ks. prof. Jerzy Szymik.

Słoje, ptaki i inne cudaki

Chorzowianin 2010-04-28 | Dołącz do dyskusji

Kuty w metalu Anioł Stróż Domowy. Szklane wisiory, witrażowe kolczyki, drewniane zawieszki. Ręcznie barwione jedwabne apaszki. Obrazy, wazy, ceramiczne misy. Pudełka, puzderka, szkatuły. Czyli V Jarmark Rzeczy Ładnych.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 25 [26] 27 28 29 30 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.