Ku czci ofiar

Chorzowianin 2010-04-21 | Dołącz do dyskusji

Wieczór Pamięci poświęcony ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem odbył się w ubiegłą środę w Chorzowskim Centrum Kultury. To tylko jedno wydarzenie, które odbyło się w ChCK podczas tygodnia żałoby narodowej. Wszystkie wcześniej anonsowane imprezy zostały odwołane.

Wielkanocne obyczaje

Chorzowianin 2010-03-29 | Dołącz do dyskusji

Palenie Judosza, topienie Marzanny i Marzanioka, chodzenie z goikiem, wielkanocne baby i mazury - to tylko niektóre spośród licznych śląskich tradycji zaprezentowanych podczas organizowanej, już po raz drugi, przez Górnośląski Park Etnograficzny, Wielkanocy na Śląsku.

Czarodzieje zawładnęli szkołą

Chorzowianin 2010-03-29 | Dołącz do dyskusji

Hogwart w Chorzowie! 26 marca Zespół Szkół Integracyjnych zamienił się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa, a wszystko dzięki fanom Harrego Pottera, bohatera powieści J.K. Rowling, którzy wzięli udział w VI Rejonowym Turnieju Trójmagicznym.

Śląski, język serca

Chorzowianin 2010-03-26 | Dołącz do dyskusji

Już tradycyjnie obchodami Dnia Śląskiego uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 m. Miłośników Ziemi Śląskiej powitali pierwszy dzień wiosny. Nie zabrakło występów, regionalnych stoisk oraz śląskiej debaty.

Skreczologia historyczna

Chorzowianin 2010-03-10 | Komentarzy: 1

FESTIWAL NAUKI: Wrocławski artysta Łukasz L.U.C Rostkowski udowodnił, że historia może stać się pretekstem do niecodziennych muzycznych poszukiwań. KOncert odbył się w czwartek w ChCK.

Islandzki blues w Batorym

Chorzowianin 2010-03-03 | Dołącz do dyskusji

Połączenie islandzkiego folku i najbardziej klasycznego, niemal archetypicznego delta bluesa, niemożliwe? Bluesowe songi wyśpiewywane w języku krainy fiordów mało wiarygodne? Nic z tych rzeczy. 24 lutego ET Tumason zagrał w Chorzowie.

Bilet psychofizyczny

Chorzowianin 2010-03-02 | Dołącz do dyskusji

Współpraca rodziła się bólach, obie strony natrafiły na problemy, wzięły na siebie dodatkową odpowiedzialność. Ale wierzą, że było warto. Efektem porozumienia Ruchu Chorzów z Teatrem Rozrywki jest „Wspólny bilet” - na mecz piłkarski i na spektakl teatralny [TV].

Jazz znad fiordów

Chorzowianin 2010-02-25 | Dołącz do dyskusji

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników wyrafinowanej muzyki. Rebekka Bakken, piękna norweska piosenkarka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów w Polsce zagra tylko trzy koncerty. Jeden z nich już w najbliższą sobotę w Chorzowie!

Kutz otwarł pamięć

Chorzowianin 2010-02-23 | Dołącz do dyskusji

Marzenie o pisaniu zbierało się w nim od najmłodszych lat, ale do debiutanckiej książki dojrzewał długo. - Śląsk ze swoją historią to piąta strona świata – mówił Kazimierz Kutz, reżyser, senator, pisarz podczas promocji swojej debiutanckiej powieści „Piąta strona świata” [TV].

Daj mi tekst. Miłosny

Chorzowianin 2010-02-17 | Dołącz do dyskusji

Jedenastu wykonawców wzięło udział w Festiwalu Walentynkowym, który już po raz siódmy odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością. – Poziom konkursu wzrasta z roku na rok – przyznają organizatorzy i uczestnicy

Koncert pełen niespodzianek

Chorzowianin 2010-02-11 | Komentarzy: 2

- Paweł! Chodź - zawołał Henryk Czich. Wczoraj nikt w ChCK nie przypuszczał, że za chwilę "W perły zmienić deszcz" zaśpiewa Paweł Kukiz. Widzowie byli zgodni. Koncert z okazji urodzin śp. Mirka Breguły był niezapomnianym widowiskiem.

uOrkiestra dla Kacperka

Chorzowianin 2010-02-02 | Dołącz do dyskusji

Już po raz drugi w historii bracia Golcowie ze swoją orkiestrą wystąpili w parafii św. Józefa w Chorzowie. Tym razem wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz siedmioletniego Kacperka Skalskiego. Imprezę poprowadził Dariusz Niebudek.

Nie ino o hanysach

Chorzowianin 2010-02-02 | Komentarzy: 3

Kabaret Antyki, który na scenie muzycznej działa już od lat sześćdziesiątych wydał płytę. W poniedziałek w Chorzowskim Centrum Kultury oczarował widzów zupełnie nowym programem artystycznym „To jest Śląsk”.

Rozrywka otwarta na młodych

Chorzowianin 2010-01-31 | Dołącz do dyskusji

Młody, zdolny, poszukujący, przełamujący konwencję. Aktor amator, performer prowokator, tancerz - akrobata. Ma być nieszablonowo, niestereotypowo, zaskakująco. W niedzielę, 31 stycznia, dobiegła końca druga odsłona projektu Entrée.

Czego w Cholonku zabrakło

Chorzowianin 2010-01-27 | Dołącz do dyskusji

- Tekla, zbieraj się! Ruskie są już w mieście – krzyczy Detlev Hübner ile sił do młodszej córki Świętka w jednej z ostatnich scen w „Cholonku”. Sztuka Janoscha w Chorzowskim Centrum Kultury wystawiona została niemal 65 lat po tym, jak wojska radzieckie wkroczyły do Chorzowa.

To jest Śląsk

Chorzowianin 2010-01-20 | Dołącz do dyskusji

Zespół artystyczny „Antyki” nagrał nową płytę. Album zawiera 18 utworów z repertuaru śląskiej twórczości grupy. W przedsięwzięcie zaangażowało się 10 artystów-wokalistów.

Jubileusz Gwiazdy

Chorzowianin 2010-01-20 | Dołącz do dyskusji

Chór działający przy Starochorzowskim Domu Kultury obchodzi w tym roku jubileusz stulecia istnienia. Najważniejsze uroczystości odbędą się w maju, ale już w minioną niedzielę można było posłuchać chóru w kościele św. Marii Magdaleny.

Wigilia na jazzowo

Chorzowianin 2010-01-05 | Dołącz do dyskusji

Wigilia na jazzowo

Tradycyjne świąteczne spotkanie ludzi kultury odbyło się w poniedziałkowy wieczór w Chorzowskim Centrum Kultury [FOTO].

Naturalni w stu procentach

Chorzowianin 2009-12-30 | Dołącz do dyskusji

Naturalni w stu procentach

Pierwszy wariant to między innymi jedna z opcji dotycząca kierunku studiowania. To także grupa młodych muzyków związanych z naszym miastem. – Podpatrzyłem jak siostra wypełnia dokumenty. Nazwa mi się spodobała, pozostałym członkom zespołu też – opowiada Bartek Zdechlikiewicz, perkusista [TV].

Mądrości mleczarza z Anatewki

Chorzowianin 2009-12-30 | Dołącz do dyskusji

Mądrości mleczarza z Anatewki

Trzysta przedstawień jednego tytułu, to nie zdarza się w teatrze często. 6 stycznia 2010 roku trzy setki osiągnie fenomenalny „Skrzypek na dachu”! Chorzowska „Rozrywka” miała dotąd tylko jedną pozycję w repertuarze, która przekroczyła tę liczbę wystawień.

Mikołaj w limuzynie

Chorzowianin 2009-12-09 | Dołącz do dyskusji

Mikołaj w limuzynie

Święty Mikołaj przyjechał stylowym, starym samochodem. Na podróż saniami nie pozwoliły warunki pogodowe. Ale śnieg i tak posypał się na głowy gości Centrum Świętego Mikołaja, które działało 6 grudnia na placu AKS w sąsiedztwie lodowiska i Centrum Handlowego AKS. Pomogła armatka śnieżna, którą zaczarowano mikołajowym zaklęciem.

I nie zapraszaj na mój pogrzeb Hegemona

Chorzowianin 2009-11-05 | Dołącz do dyskusji

I nie zapraszaj na mój pogrzeb Hegemona

W ostatnim kadrze komiksu o przygodach Kajka i Kokosza zatytułowanego „Mirmił w opałach”, którego pierwsze wydanie ukazało się w roku 1990, Janusz Christa pokazał błogi spokój, który zapanował w Mirmiłowie po spektakularnym zwycięstwie nad Zbójcerzami. Czy można się było spodziewać, że wkrótce po grodzie kasztelana Mirmiła będzie już tylko hulał wiatr, bo mieszkańcom nie przytrafią się żadne nowe przygody?

Yes, yes, yes

Chorzowianin 2009-10-28 | Dołącz do dyskusji

Yes, yes, yes

Europejska trasa brytyjskiej grupy Yes rozpoczyna się 29 października. Inauguracja tournee przypadnie w czeskim Olomoucu. Dzień później legenda symfonicznego rocka zawita do Polski, aby dać jedyny koncert w katowicki "Spodku"! Zespół zagra łącznie ponad 30 koncertów w 15 krajach Europy.

Teatr najlepiej zmodernizowany

Chorzowianin 2009-10-28 | Dołącz do dyskusji

Teatr najlepiej zmodernizowany

Nagrodę Marszałka Województwa w kategorii za najlepiej zrealizowany "Projekt modernizacyjny" w X edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2009” otrzymał chorzowski Teatr Rozrywki.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 26 [27] 28 29 30 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.