Dickens śpiewająco

Chorzowianin 2009-04-28 | Dołącz do dyskusji

Dickens śpiewająco

– Mam wrażenie, że nam ten spektakl zbuduje pewnego rodzaju nową jakość w widowni – mówi Dariusz Miłkowski, dyrektor Teatru Rozrywki. „Oliver!” w reżyserii Magdaleny Piekorz wziął przebojem chorzowską scenę. Premierę długo oklaskiwano [TV].

W biesiadnym nastroju

Chorzowianin 2009-04-22 | Dołącz do dyskusji

W biesiadnym nastroju

Trzynastka nikogo nie odstraszyła. Bilety na XIII Chorzowską Biesiadę Rocznicową schodziły jak świeże bułeczki. W minioną sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu wszyscy bawili się znakomicie.

Ludzie się ucieszą

Chorzowianin 2009-04-15 | Dołącz do dyskusji

Ludzie się ucieszą

Uroczystość to była wielka. Sala po brzegi pełna. Ciasto tego dnia było wyjątkowe pyszne. I śpiew inny niż zwykle. Chór chorzowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych obchodził dziesięciolecie istnienia.

Nie mylić z kreskówką i serialem

Chorzowianin 2009-04-15 | Dołącz do dyskusji

Nie mylić z kreskówką i serialem

Nim powstała kreskówka z Czesiem w roli głównej i nie mniej popularny w Polsce serial „Lost”, była książka Williama Goldwinga „Władca Much”. Opowiadała o gromadzie chłopaków - rozbitków, która podzieliła się na dwa obozy: prymitywny i ucywilizowany. Uczniowie szkół z Chorzowa i okolic wystawili sztukę na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. W języku Szekspira.

Sztuka czy propaganda?

Chorzowianin 2009-04-07 | Dołącz do dyskusji

Sztuka czy propaganda?

Towarzysz Markiewka wykonał plan sześcioletni przed terminem. Musiał więc znaleźć się na plakacie. Tak wyglądała sztuka poprzedniej epoki. Socrealistyczna w treści, narodowa w formie.

SMS-y to pół biedy

Chorzowianin 2009-04-01 | Dołącz do dyskusji

SMS-y to pół biedy

"A dziś może zostałby profesorem Wyższej Szkoły Handlowej albo urzędnikiem Ministerstwa Finansów. Wojażowałby wtedy po Europie na sympozja naukowe lub sesje europarlamentu. Wysyłałby do matki SMS-y lub czatowałby z nią". Zobacz, jak trudne było dyktnado pisane przez uczniów Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Ozłoceni za teatr

Chorzowianin 2009-03-31 | Dołącz do dyskusji

Ozłoceni za teatr

Teatr Rozrywki był w tym roku gospodarzem gali „Złotych Masek”. Uroczystość wręczenia Nagród Artystycznych Województwa Śląskiego odbyła się w miniony poniedziałek, 30 marca. „Złote Maski”, przyznawane za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie teatru, wręczane są przy okazji Międzynarodowego Dnia Teatru od roku 1968.

Batory surrealistycznie

Chorzowianin 2009-03-31 | Dołącz do dyskusji

Batory surrealistycznie

Co by było gdyby biblijni bohaterzy pojawili się w obozie koncentracyjnym? Na to pytanie wzorowo odpowiedzieli uczniowie klasy III kulturoznawczo-teatralnej w spektaklu Szoah, który zgarnął najwięcej nagród podczas XX Festiwalu Teatralnego w III LO im. Stefana Batorego. [TV]

Piękne emocje

Chorzowianin 2009-03-31 | Dołącz do dyskusji

Piękne emocje

Konkurs Elite Model Look. Ten najbardziej prestiżowy konkurs modelek na świecie nie wymaga zbytniej reklamy. Nie dziwi więc, że castingi przeprowadzane na Śląsku przyciągnęły ponad 600 dziewczyn. O wielkiej karierze marzyła chyba każda.[TV]

Batory zamieniony w teatr

Chorzowianin 2009-03-18 | Dołącz do dyskusji

Batory zamieniony w teatr

W poniedziałek w Miejskim Domu Kultury Batory rozpoczął się XX Festiwal Teatralny organizowany przez III LO im. Stefana Batorego przy Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Już nigdy Linda nie zagra ze Świetlikami

Chorzowianin 2009-03-12 | Dołącz do dyskusji

Już nigdy Linda nie zagra ze Świetlikami

O tym, że przeszłość smakuje lepiej, że wypalony bohater jest ciekawszy i o tym, że na pytanie Wisła czy Cracovia przestawiono mu nos, mówił w chorzowskiej księgarni Słowo Marcin Świetlicki, prozaik, poeta, wokalista zespołu Świetliki. [TV]

U2 na Stadionie Śląskim

Chorzowianin 2009-03-11 | Dołącz do dyskusji

U2 na Stadionie Śląskim

Legendarna grupa U2 wraca do Chorzowa! 6 sierpnia br., zespół zagra na Stadionie Śląskim koncert w ramach trasy koncertowej „U2360° Tour”.

Piękno śląskiej godki

Chorzowianin 2009-03-10 | Dołącz do dyskusji

Piękno śląskiej godki

XVIII Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”. Ponad 30 uczestników zjechało się do IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie. Wcześniej wyłoniono laureatów konkursu dla szkół gimnazjalnych. Finał zorganizowano w Miejskim Domu Kultury „Batory” [TV].

Coś w tym Słowackim jest

Chorzowianin 2009-03-03 | Dołącz do dyskusji

Coś w tym Słowackim jest

Przyciąga nas ta dziwna magia, siła fatalna poezji Słowackiego. Od kilkunastu lat obchodzimy urodziny wieszcza. A interpretacji poezji śpiewanej nazbierało się na kilka płyt. Pomysłów młodzieży też nie brakuje - mówi Andrzej Król, polonista Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, animator Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego.

Gorąca zima na Wyspie

Chorzowianin 2009-03-03 | Dołącz do dyskusji

Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka “Wyspa” podsumowało tegoroczną edycję programu pod hasłem “I zimą serca są gorące” z udziałem 131 młodych ludzi spędzających ferie w mieście. W organizacji przedsięwzięcia pomogły “Wyspie” Towarzystwo Ochrony Praw Ucznia “Forteca” z Tarnopola na Ukrainie i chorzowska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Osiemdziesiątka Kutza

Chorzowianin 2009-02-24 | Dołącz do dyskusji

Osiemdziesiątka Kutza

Kazimierz Kutz na scenie Teatru Rozrywki świętował 80. urodziny w towarzystwie wielu przyjaciół i miłośników jego filmowego talentu.

Hołd dla taty

Chorzowianin 2009-02-24 | Dołącz do dyskusji

Hołd dla taty

I Festiwal Młodych Talentów im. Mirka Breguły. Pomysł na tego typu imprezę narodził się z początkiem 2008 roku. W ten sposób grupa nieznanych sobie wcześniej ludzi, fanów twórczości Mirosława Breguły, postanowiła uczcić pamięć zmarłego w 2007 r. muzyka, lidera zespołu Universe. Pierwsze miejsce zdobył zabrzański zespół ZGP. [TV]

Grafika ma się dobrze

Chorzowianin 2009-02-17 | Dołącz do dyskusji

Grafika ma się dobrze

Trzy i pół roku działalności kierunku grafika w Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyczno – Medycznej podsumowano w siedzibie uczelni w miniony piątek przy okazji wernisażu wystawy prac studentów „13-stego w piątek czyli Grafika ma się dobrze”.

Język miłości

Chorzowianin 2009-02-17 | Dołącz do dyskusji

Język miłości

VI Chorzowski Festiwal Walentynkowy. Dziesięć piosenek, o jednym z najpiękniejszych uczuć – miłości, wysłuchała w Młodzieżowym Domu Kultury licznie zgromadzona publiczność. Młodzi artyści nie zawiedli.

Kolorowy Śląsk

Chorzowianin 2009-02-03 | Dołącz do dyskusji

Kolorowy Śląsk

Filmowy „Chorzów”. - Reelekcyjny, momentami smutny, ale też dowcipny – tak o swoim filmie „Drzazgi”, podczas przedpremierowego spotkania w kinie „Panorama”, mówił reżyser Maciej Pieprzyca. – To film o Śląsku, w którym życie toczy się normalnie – podkreślał. - Dla nas to film-ambasador - padało z publiczności.

Ciepła i prosta historia

Chorzowianin 2009-01-27 | Dołącz do dyskusji

Ciepła i prosta historia

„Droga do Raju” przedpremierowy pokaz filmu autorstwa, urodzonego w Chorzowie, Gerwazego Reguły odbył się w miniony piątek, 23 stycznia, w kinie „Panorama”.

Grafiki dla przyjaciela

Chorzowianin 2008-12-16 | Dołącz do dyskusji

Grafiki dla przyjaciela

W Galerii Spełnionych Marzeń działającej w Klubie Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Młodzieżowej Józef Osadnik (rocznik 1943) zaprezentował debiutancką wystawę grafik.

Możliwości wpełzły do teatru

Chorzowianin 2008-12-16 | Dołącz do dyskusji

Możliwości wpełzły do teatru

Nikomu nie przeszkadzało, że budynek wzniesiono pod koniec dziewiętnastego wieku. Po remoncie zabytek kipi nowoczesnością. Mimo że nowy teatr hula pełną parą od początku sezonu, oficjalne otwarcie odbyło się w minioną środę.

Chorzowski chillout

Chorzowianin 2008-12-10 | Dołącz do dyskusji

Chorzowski chillout

Przez londyńską stację metra Clapham South rocznie przewija się ponad 7 milionów ludzi. A ileż to dźwięków roznosi się po niej. Chorzów też ma swój Clapham South, piękną muzykę, tworzoną bynajmniej nie przez przypadkowych pasażerów.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 26 27 28 [29] 30 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.