Kilka prawd o nobliście

Chorzowianin 2008-11-22 | Dołącz do dyskusji

Kilka prawd o nobliście

Giuseppe Recchia włoski dziennikarz, pisarz, wydawca i reżyser, autor książki „Hemingway for Cuba” był gościem księgarni „Słowo”. W Chorzowie opowiadał o swej twórczej pracy nad powieścią, której poświęcił 30 lat życia.

Zaskakujące spotkanie z książką

Chorzowianin 2008-11-18 | Dołącz do dyskusji

Zaskakujące spotkanie z książką

32 wydawnictwa zaprezentowały się na Śląskich Targach Książki, które w miniony weekend odbywały się w Chorzowie na terenach Międzynarodowych Targów Katowickich. Organizatorzy przyznają, że jak na pierwszą edycję po długiej przerwie to całkiem niezły wynik.

Książka niezwykła

Chorzowianin 2008-11-17 | Dołącz do dyskusji

Książka niezwykła

Chorzowski słownik biograficzny. Przeszło 600 haseł dotyczących osób zasłużonych dla Chorzowa, około 100 autorów pracujących nad biogramami. Prezentacja nowej edycji słownika, tomu pierwszego, pod redakcją Zbigniewa Kapały, odbyła się w Chorzowskim Centrum Kultury.

Filmowiec z Królewskiej Huty

Chorzowianin 2008-11-11 | Dołącz do dyskusji

Filmowiec z Królewskiej Huty

Choć wyreżyserował dziewięć filmów, dziś znany jest przede wszystkim jako pionier i wynalazca w dziedzinie filmowych efektów specjalnych. Stowarzyszenie Kulturalne „Filmowy Chorzów” zorganizowało trzydniowy przegląd filmów, którego głównym bohaterem był operator Gunther Rittau, urodzony 115 lat temu w samym sercu dzisiejszego Chorzowa.

Butki shufflera

Chorzowianin 2008-11-09 | Dołącz do dyskusji

Butki shufflera

Trzeba kochać tę muzykę. Nie tańczy się tylko po to, aby pokazać umiejętności. Zresztą, dla mnie to coś więcej niż taniec. W ten sposób wyrażam siebie. To moja wielka pasja – mówi Jakub Wondkowski, shuffler, jumper. W Chorzowie jumperów i shufflerów jest kilkudziesięciu, a może i więcej. Niektórzy odnoszą sukcesy w kraju i za granicą.

O różnych peerelach

Chorzowianin 2008-11-04 | Dołącz do dyskusji

O różnych peerelach

Gościem spotkania z cyklu „PRL - takie były czasy” w Chorzowskim Centrum Kultury był dr Antoni Dudek, politolog i historyk, autor książki „Utopia nad Wisłą. Historia PRL”.

Cudna msza na stulecie

Chorzowianin 2008-10-28 | Dołącz do dyskusji

Cudna msza na stulecie

Przez sto lat w chórze Lutnia śpiewało ponad dwieście osób. W Polsce i za granicą. Z okazji stulecia istnienia w ubiegły weekend chór Lutnia dał dwa koncerty. W sobotę w kościele Ducha Św., a w niedzielę w Chorzowskim Centrum Kultury.

Kultowy Spodek

Chorzowianin 2008-10-28 | Dołącz do dyskusji

Kultowy Spodek

Pomarańczowa, październikowa trasa Kultu zawitała do Spodka. Gra świateł, wizualizacje, a przede wszystkim świetna forma zespołu złożyły się na znakomity trzygodzinny koncert.

Chorzowskie smaczki na srebrnym ekranie

Chorzowianin 2008-10-16 | Dołącz do dyskusji

Chorzowskie smaczki na srebrnym ekranie

„Senność”, drugi film Magdaleny Piekorz, wchodzi na ekrany polskich kin. Reżyserka i Wojciech Kuczok, autor scenariusza, spotkali się z chorzowską publicznością na premierze obrazu w kinie „Panorama”.

Trzyma się przyjaciół i lubi pudelka

Chorzowianin 2008-10-07 | Dołącz do dyskusji

Czesław Śpiewa w Teatrze Rozrywki. Charyzmatyczny muzyk zagrał z przyjaciółmi Karen Duelund Mortensen i Martinem Bennebo z Kopenhagii. Trio oczarowało chorzowską publiczność.

Potęga różnorodności

Chorzowianin 2008-10-07 | Dołącz do dyskusji

- Stowarzyszenie Chorzowskich Artystów Plastyków dziesięć lat temu zrodziło się w bólach i trwa, w bólach, ale skutecznie – mówiła Anna Stawiarska, wiceprezes SChAP podczas wernisażu XI Jesiennej Wystawy Stowarzyszenia.

Skansen cały w farbach

Chorzowianin 2008-10-07 | Dołącz do dyskusji

V Piknik Malarski „Sielskie Klimaty 2008”. Ponad 1500 osób szukało w chorzowskim skansenie najlepszego miejsca, by potem przenieś je na płótno lub papier. To urok pracy w plenerze.

Poczuć dotyk

Chorzowianin 2008-09-30 | Dołącz do dyskusji

Miejski Dom Kultury „Batory". Sesja naukowa „W przestrzeni dotyku”. Cykl naukowych spotkań i publikacji pod szyldem Medium Mundi rozpoczęto w 2004 roku. Najnowszą odsłonę projektu poświęcono dyskusji na temat cielesności i dotyku.

Najlepszy teatr na południu

Chorzowianin 2008-09-16 | Dołącz do dyskusji

Wnętrze odnowionego Teatru Rozrywki poraża nowoczesnością, zachwyca designem i oswaja śląskim klimatem. Renowacja kosztowała 15 milionów złotych. Południe Polski jeszcze takiego teatru nie miało.

Święto Miasta

Chorzowianin 2008-06-20 | Dołącz do dyskusji

Święto Miasta

Barwna parada jak co roku przemaszerowała przez główny trakt handlowy naszego miasta. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich chorzowskich szkół i placówek kulturalnych.

wstecz 1 2 3 4 5 ... 26 27 28 29 [30]

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.