INFOSERWIS Chorzowianin.tv | 29.02.2012

Chorzowianin 2012-02-29 | Komentarzy: 5
Zawody narciarskie. Co dalej z onkologią? Setna premiera w Teatrze Rozrywki. Mecz Ruch - Lech. Zobacz najnowszy INFOSERWIS Chorzowianin.tv.
INFOSERWIS Chorzowianin.tv | 29.02.2012

Reklama:

Dyskusja:

~Piotr Kozak

IP: 89.25.*.*

2012-03-01 00:00:14

Jak co tydzień ogladałem dziś InfoSerwis Chorzowianin TV. Moja uwaga skupiła się na jednej z informacji. Informacji zatytuowanej "Nie reagujesz-akceptujesz". Mam w tym swoje doświadczenia. Kilka lat temu wraz z moim kolegą i policjantami, ówczesnego Komisariatu III w Chorzowie Starym, przy Pl. Piastowskim, ujeliśmy włamywacza, który kilkakrotnie próbował się włamac do mieszkania, w którym obecnie mieszka moja siostra, a wtedy trwał tam remont. Wycinał okienka (jak Gang Olsena, SIC!!!), wybijał okna... złapaliśmy drania ok. północy, sprawcę, zresztą znanego mi osobiście, mieszkańca nieodległej kamienicy, wyrachowanego bandyty, syna milicjanta, znanego policjantom. Nie wystraszyłem się, doprowadziłem, tego młodego chłopaka, przed Sąd. Wyrok, otrzymał w "zawiasach" ale zapłacił, On lub może jego rodzice, za wszystkie szkody... Dziś mija mnie szerokim łukiem, gdy mnie widzi. Nie wiem, czy kiedyś wbije mi nóż w plecy, tego nie wiem, aczkolwiek wątpię... Proszę nie bójcie się Państwo tych bandytów, to oni mają się Nas bac, a proszę mi wierzyc, boją się. Widziałem wielokrotnie tych "bohaterów" bohaterów przez "ch' którzy trzęśli portkami przed policjantami, a jak, dostali się przed oblicze Prokuratora, skuci kajdankami, płakali... Nie bójcie się, żądajcie od policji interwencji. To jest ich obowiązek, bronic Nas przed bandytyzmem. I jeszcze jedno, Policjant nie może nie przyjąc od Państwa zgłoszenia. Możecie się spotkac, z takim przejawem oportunizmu... nie wolno im tego robic. Jeśli się boicie, możycie zażądac pozostania świadkiem in cognito. Ja niebwem chcę pojawic się ze swoim blogiem na tutejszym portalu i liczę na to, że zostanę przyjęty. Wiem, że mam czasem kontrowersyjne poglądy ale poddam się Państwa ocenie, nie mniej, niektóre moje felietony, pozwolą się Państwu pośmiac ze mnie, a niektóre, mam nadzieję, Komuś pomogą. Tak to widzę, tak widzę moją obecnośc na blogu Chorzowianin.pl. Czekam na komentarze, również te nie przychylne...

~dariusz Olejniczak

IP: 80.238.*.*

2012-03-01 08:53:02

Do Piotra Kozak: 10/10. Nie wysokość kary lecz jej NIEUCHRONNOŚĆ jest podstawą w państwie prawa. Brak reakcji policji, "chore" wyroki zniechęcają do postawy obywatelskiej. Po co mieć kłopoty i być świadkiem?...Kiedy popełni się wykroczenie POUCZENIE jest bardzo ważną karą gdyż "wiem i dlatego pouczam, a mogłem dać mandat" pozwala pilnować się na przyszłość i nie powoduje postawy "państwo contra obywatel". Urzędnicy i funkcjonariusze mają służyć i pomagać, a ściganie jest konsekwencją takiego pojmowania swojej roli... Warto pamiętać, że kiedyś samemmy będziemy potrzebowali pomocy w wypadku, napadzie itp, a brak świadków może "zamknąć" sprawę. Pozdrawiam.

~O takich dwóch...

IP: 178.181.*.*

2012-03-01 23:53:17

Panie Kozak niech Pan pisze blog wspólnie z Panem Olejniczakiem, nie wiem czy będzie mądrze, ale napewno wesoło.

~dariusz Olejniczak

IP: 80.238.*.*

2012-03-02 08:42:30

Kilku moich ulubieńców zaskoczę: mamy własną koncepcję na zagospodarowanie zabytkowej wieży szpitalnej i co zrobić (w zamian lub)obok planowanego Centrum Nauki w WPKiW. Podawajcie swoje pomysły...może któryś też będzie dobry ... Zorganizujemy spotkania z mieszkańcami... Teraz pójdę liczyć drzewa w WPKiW, bo ponoć tam jest tragedia i wszytko wycinają, a wg mojego skromnego zdania park ma pieniądze na uporządkowanie drzewostanu i oby dokończono porządkowania. Pozdrawiam.

~kumpel z wojska

IP: 91.218.*.*

2012-03-02 10:49:10

Darek ty te drzewa policz, a ja po tobie sprawdzę.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.