INFOSERWIS Chorzowianin.tv | 29.06.2011

Chorzowianin 2011-06-29 | Komentarzy: 1
Otwarte dni Ratusza, otwarte dni dla niepełnosprawnych i otwarte boiska w Chorzowie. Najnowszy Infoserwis Chorzowianin.tv.
INFOSERWIS Chorzowianin.tv | 29.06.2011

Reklama:

Dyskusja:

~Piotr Kozak

IP: 83.19.*.*

2011-06-30 01:26:24

Jako Chorzowianin cieszę się, że pokazuje się i promuje zabytki architektury posadowione na terenie Miasta Chorzów, jednakże mam pewien niedosyt, gdyż historię tego Miasta tworzą nie tylko budynki ale i, a może przede wszystkim ludzie, wybitne jednostki ludzkie, bez których dzieje tej ziemi byłyby o wiele uboższe... Czy Ktoś z Państwa wie, że powstaje film autorstwa dr Marka Kosmy Ciesielińskiego, którego bohaterem jest Franz Waxmann? Czy wiedzą Państwo, że dwa tygodnie temu zakończono zdjęcia do filmu Dagmary Drzazgi, laureatki prestiżowego festiwalu filmów dokumentalnych w Turynie, filmu o życiu, a raczej o śmierci ks. Jana Machy, kapłana, który zginął zgilotynowany w więzieniu w Katowicach (obecny Areszt Śledczy) przy ul. Mikołowskiej w 1942 r. Te osoby zasługują na większy szacunek niż, szyby wyciągowe, wieże ciśnień i gmach magistratu. Tymczasem producent filmu o księdzu Macha nie otrzymał złotówki dofinansowania z budżetu Chorzowa, bo ponoć film o kibicach Ruchu Chorzów "...bardziej promuje Miasto..."... jest to smutne, gdyż producentem tego filmu jest Norbert Rudzik, który współtworzył film Pana Lecha Majewskiego "Młyn i Krzyż", film, który, podziwiają pasjonaci sztuki filmowej na świecie, film, który swoją premierę miał w Luwrze, jest, to naprawdę smutne...

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.