Ingmara Villqista baśń miejska dla Chorzowa

Chorzowianin 2018-10-03
Na zamówienie Miasta Chorzowa - w związku z obchodami 150 rocznicy nadania praw miejskich Królewskiej Hucie powstała baśń miejska "Królewska Huta" pióra Ingmara Villqista. 6 października w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się publiczne czytanie tekstu dramatu, w wykonaniu znakomitych aktorów - Barbary Lubos, Olgierda Łukaszewicza i Andrzeja Mastalerza. Dodać należy, że obaj panowie urodzili się w Chorzowie.
Ingmara Villqista baśń miejska dla Chorzowa

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala.

Scena to wnętrze niewielkiego antykwariatu, a właściwie sklepu z „antykami” jakich jest kilka w tym mieście, w różnych jego dzielnicach; zazwyczaj smutnych i biednych. Wiele razy zastanawiałem się kim są ludzie otwierający takie przybytki. Miłośnikami sztuki? Handlarzami starzyzną z ambicjami? A może po prostu to kochają i nie mogliby żyć bez gromadzenia, wystawiania w gablotach, sprzedawania, wymieniania na inne najzwyklejszych i najdziwniejszych rzeczy; pokrytych kurzem, śniedzią, popękanych, zapomnianych, a przez tychże handlarzy jakimś cudem wskrzeszonych do życia i użytku. Czy to jest dobry interes? Bo ja wiem - pisze Ingmar Villqist. Tak zaczyna się opowiedziana przez niego historia...

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.