Intensywne miesiące Freelandu

Chorzowianin 2018-02-18 | Komentarzy: 0
Stowarzyszenie Freeland podsumowało swoją muzyczną aktywność w okresie świąteczno-noworocznym. Pięć koncertów, trzy miasta w dwóch krajach to statystyka koncertów chorzowskiej grupy.
Intensywne miesiące Freelandu

Freeland występował też w chorzowskim hospicjum. | fot. Freeland

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia Freeland gościł w niemieckim Iserlohn, gdzie prezentował się aż trzy razy. Na rynku wystawiał projekt teatralno-muzyczny „Do Nazaretu”  oraz spektakl muzyczny  „Wspólne Betlejem”, a po nim w świątecznej wiosce Barendorf odbyło się Frelandowe Śpiewanie z udziałem grupy „Luz Blues”.

Kolejnym świątecznym występem były odwiedziny w chorzowskim Hospicjum. 

– Już tradycyjnie, bo od trzech lat,  zanosimy tam radość Bożego Narodzenia. Zaprezentowaliśmy krótką inscenizację „Wiara i tradycja” popartą występem wokalnym Sekcji „Freelandowe Śpiewanie ” oraz Wspólnoty” DM i Przyjaciele ” z naszej macierzystej parafii św.Wawrzyńca – relacjonuje Grzegorz Nowak, prezes Stowarzyszenia.

„Wspólne Kolędowanie” w parafii św.Wawrzyńca , które odbyło się w święto Trzech Króli, to kolejny punkt na szlaku kolędowych występów Freelandu. Brały w nim udział trzy grupy twórcze, Freeland z pastorałkami i inscenizacją , uczniowie SP 29 z kolędami i instrumentalną ich aranżacją oraz Wspólnota „DM i Przyjaciele” ze wspólnym kolędowaniem.

Nie zabrakło również występów na koncercie charytatywnym. W Szkole Podstawowej nr 21 Freeland uświetnił koncert „Spełniamy marzenie”, z którego dochód przeznaczony został na potrzeby podopiecznych fundacji „Mam marzenie”.

Ten niezwykle aktywny okres zakończył koncert w bytomskim kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, gdzie chorzowskie stowarzyszenie ponownie wystąpił z grupą „DM i przyjaciele”

– Dość intensywnie przeżyliśmy ten świąteczny czas, ale tak jak podkreślałem wielokrotnie , staramy się bardziej nieść radość tam gdzie jej brakuje niż rywalizować w konkursach i przeglądach – podsumowuje G. Nowak.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.