Jak płacić mniej za OC?
Zbieraj zniżki
Wysokość składki zależy głównie od zebranych zniżek, a te otrzymuje się za bezszkodową jazdę. Kontynuując OC przez 12 miesięcy bez żadnych szkód na koncie, otrzymujesz zniżki przeważnie w wysokości 10% za każdy rok, co sprawia, że po 5-6 latach bezszkodowej jazdy da się uzbierać pełne zniżki. W większości towarzystw wynoszą one 60%, choć niektóre firmy podwyższają je nawet do 70%. Jednocześnie pamiętaj, że za każdą zgłoszoną szkodę zniżki zostają odebrane, a składka ulega podwyższeniu.
Wybór najtańszego OC
OC ma to do siebie, że jest zawsze niezmienne, jeśli chodzi o zakres ochrony ubezpieczeniowej. To oznacza, że niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, z którego oferty skorzystałeś, a także bez względu na cenę polisy wszyscy kierowcy otrzymują takie same warunki. Mając to na uwadze, logiczne jest, że przy poszukiwaniu OC należy się skupić na cenie, która powinna być jak najniższa. Bo skoro kupowanie droższej polisy nic nie daje, to nie ma sensu przepłacać.
Tylko jak znaleźć najtańszą polisę? Z pomocą przychodzi kalkulator OC Najtaniej u Agenta, za pośrednictwem którego można zweryfikować składkę w wielu towarzystwach. Wiedząc, gdzie zapłacisz najmniej, bez przeszkód możesz skorzystać z najtańszej oferty, skoro dopłacanie nie gwarantuje dodatkowych korzyści. Kalkulator nie pobiera żadnych opłat, a jego obsługa jest bardzo łatwa.
Drugi właściciel
Kierowcy, którzy z racji młodego wiek lub małego doświadczenia nie mogą liczyć na tanie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, obniżają cenę polisy poprzez dodanie do dowodu rejestracyjnego kolejnego wściela, który może wnieść wysokie zniżki za bezszkodową jazdę. Równoważą one duże podwyżki, jakimi obarczani są przez towarzystwa młodzi i niedoświadczeni kierowcy.
Rezygnacja z rat
Jak pokazuje internetowy serwis ubezpieczeniowy najtaniejuagenta.pl, OC kupowane na raty jest droższe niż przy jednorazowej opłacie. Wynika to z faktu, że towarzystwa pobierają dodatkowe opłaty za rozłożenie składki na raty. I nie są one niskie, bo mogą wynosić nawet dodatkowe 30% powyżej standardowej ceny.
Wybór auta
Jeśli masz możliwość wyboru samochodu i nie chcesz przepłacać za OC, postaw na model z niewielkim silnikiem, o rodzinnym lub miejskim charakterze. Zapomnij natomiast o samochodach sportowych z dużymi jednostkami napędowymi, bo ich ubezpieczenie kosztuje znacznie więcej.
Reklama: