Jaką zmywarkę wybrać, wolnostojącą, czy do zabudowy?

Chorzowianin 2018-12-20
Zakup nowej zmywarki może okazać się nie lada wyzwaniem. Mimo że wiesz czego potrzebujesz, może się okazać, że mnogość sprzętów, rodzajów i ich wielkości może doprowadzić do dezorientacji. Oprócz różnych rozmiarów, na rynku mamy do dyspozycji zmywarki do zabudowy i zmywarki wolnostojące. Jeżeli jesteś przyzwyczajona do swojego obecnego modelu zmywarki, ale zupełnie nie pasuje Ci do nowych mebli kuchennych, zastanów się nad zakupem nowego urządzenia.
Jaką zmywarkę wybrać, wolnostojącą, czy do zabudowy?

Od czego zacząć?

  •  Zaplanuj budżet – nie chodzi o ścisłe trzymanie się ram, ale warto wyznaczyć sobie pewną kwotę do dyspozycji na nowe urządzenie. Najbezpieczniej będzie, jeżeli założysz sobie dodatkowe 30% na niespodziewaną zmianę planów podczas zakupów.
  • Podejmij decyzję, gdzie w Twojej kuchni będzie zagospodarowane miejsce na nową zmywarkę. Zastanów się, czy wolisz wolnostojącą zmywarkę, która wyraźnie wyróżni się z tła mebli, czy raczej model do zabudowy, doskonale skomponowany z całością aranżacji.
  • Pomyśl, jakich funkcji potrzebujesz? Będziesz korzystać z ultra szybkich programów myjących, czy preferujesz dłuższe programy z funkcją suszenia i nabłyszczania?
  • Zastanów się, jaka wielkość zmywarki będzie dla Ciebie optymalny.

Czy droga zmywarka będzie lepsza od tańszej?

Nie zawsze warto inwestować pieniądze w najdroższy sprzęt AGD, mimo że producenci zachwalają swoje innowacyjne pomysły i rozwiązania. Zmywarka ma za zadanie umyć naczynia, bez względu na stopień ich zabrudzenia. Kolejnym zadaniem zmywarki jest wysuszenie naczyń i nabłyszczanie ich po każdym myciu. Należy jednak pamiętać, że każda zmywarka, bez względu na jej cenę będzie wymagała od nas pewnej systematyczności i dbałości. Musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu sita, dozowaniu nabłyszczacza i soli zmiękczającej wodę. Jednak najważniejszy wydaje się wybór odpowiednich środków czyszczących, które poradzą sobie z każdym zabrudzeniem. Jeżeli stajesz przed wyborem nowej zmywarki, zastanów się, czy urządzenie, które wydaje dźwięki po zakończeniu cyklu, jest lepsze niż zmywarka, która sama wyłączy się po umyciu naczyń.

Czy droga zmywarka będzie głośna?

Wysoka cena za sprzęt AGD nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością wykonania. Nie możemy oczekiwać, że droższa zmywarka lepiej umyje naczynia, natomiast możemy spodziewać się tego, że droższy sprzęt AGD będzie pracował w niższej częstotliwości i przede wszystkim ciszej. Poziom hałasu wydawany przez zmywarkę, którą działa na najwyższych obrotach często ma bezpośredni związek z jego ceną.

Zmywarka do zabudowy, a zmywarka wolnostojąca

W poszukiwaniu zmywarek warto przemierzyć wiele sklepów, jednak do wyboru masz dwa główne rozwiązania: zmywarki do zabudowy, o których więcej przeczytasz tutaj: https://www.neo24.pl/agddozabudowy/zmywarkidozabudowy.html oraz zmywarki wolnostojące. Decydując się na model zmywarki do zabudowy, możesz znaleźć w nim te same funkcjonalności, co w urządzeniu wolnostojącym. Różnica natomiast najczęściej wynika z wyboru producenta i przedziału cenowego danego sprzętu.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.