Jest porozumienie ws. Ruchu. Miasto pożyczyło 2 mln zł

Chorzowianin 2019-02-06 | Komentarzy: 0
Najwięksi akcjonariusze Ruchu Chorzów - Miasto Chorzów oraz firma Carbonex - ustalili, jak zamierzają wspierać klub z Cichej w latach 2019-2020. - Porozumienie daje nadzieję na ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki – podkreśla prezes Ruchu Jan Chrapek.
Jest porozumienie ws. Ruchu. Miasto pożyczyło 2 mln zł

Fot. Marcin Bulanda

"Podpisano porozumienie dotyczące finansowania działalności klubu sportowego Ruch Chorzów, którego stronami są: Miasto Chorzów i Carbonex sp. z o.o., główni akcjonariusze klubu oraz spółka Ruch Chorzów S.A. Celem porozumienia jest zadeklarowanie finansowania klubu na poziomie pokrywającym obecne koszty jego funkcjonowania, określenie granic zaangażowania finansowego Miasta, a także usystematyzowanie wiedzy na temat aktualnej sytuacji finansowej Spółki" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie klubu z Cichej.

Na mocy porozumienia Miasto Chorzów udzieliło spółce pożyczki w wysokości 2 mln zł (z terminem spłaty do 16 grudnia 2019 r.) pod twarde zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

To nie wszystko. Na czwartkowej (7.02.) sesji radni zdecydują, o jakie środki z miejskiego budżetu będzie mógł ubiegać się Ruch w ramach przetargu na promocję przez sport. Dotychczas zabezpieczono w budżecie 2 mln zł, ale kwota może zostać podniesiona do 4 mln zł.

- Jako miasto wielokrotnie wspieraliśmy klub, mając na uwadze, że Ruch Chorzów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju, a wielu chorzowian jest jej wiernymi kibicami - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. - Porozumienie ma na celu określenie na jakim poziomie miasto może się jeszcze zaangażować oraz wyznaczenie sztywnych granic pomocy klubowi.

"Jednocześnie klub i Carbonex sp. z o.o. zadeklarowały, że ich zaangażowanie we współfinansowanie klubu w latach 2019 i 2020 będzie równe faktycznemu zaangażowaniu Miasta Chorzów" - czytamy.

Miasto Chorzów oraz firma Carbonex sp. z o.o. posiadają łącznie 49,8 proc. akcji spółki Ruch Chorzów SA (Chorzów - 25,53 proc., Carbonex - 24,27 proc.).

Firma Carbonex jest powiązana z grupą kapitałową Fasing (na jej czele stoi Zdzisław Bik, który jest jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej Ruch Chorzów SA).

- Porozumienie zawarte przez dwóch głównych akcjonariuszy Spółki daje nadzieję na ustabilizowanie jej sytuacji finansowej - mówi Jan Chrapek, prezes zarządu Ruch Chorzów SA. - Dzięki niemu możemy spokojniej planować i prowadzić bieżącą działalność i realizować plan systematycznej poprawy finansów spółki, którą przejęliśmy w złej sytuacji prawnej i finansowej. Pożyczka pomogła nam uregulować bieżące płatności, w tym zaległości wobec piłkarzy i pracowników spółki. Niebawem zaczyna się sezon, a pożyczka sprawia, że spokojnie rozpoczniemy piłkarską wiosnę.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie Ruchu przypomniano, że Miasto Chorzów "równolegle prowadzi prace związane z budową stadionu przy ul. Cichej 6".

Jak poinformował "Dziennik Zachodni", wkrótce na koszulkach Ruchu ma pojawić się logo sponsora. Chodzi o chorzowską firmę PTS Alba zajmującą się gospodarowaniem odpadami oraz świadczeniem usług w zakresie oczyszczania miasta.

(mf / ruchchorzow.com.pl)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.