Język miłości

Chorzowianin 2009-02-17
VI Chorzowski Festiwal Walentynkowy. Dziesięć piosenek, o jednym z najpiękniejszych uczuć – miłości, wysłuchała w Młodzieżowym Domu Kultury licznie zgromadzona publiczność. Młodzi artyści nie zawiedli.
Język miłości
Artyści, uczniowie chorzowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zaśpiewali piosenki polskie i zagraniczne. Jury zgodnie podkreślało, że wokalny poziom zaprezentowany przez młodych wykonawców jest bardzo wysoki.

– Wokalistów, a w tym jeden zespół, wybraliśmy na drodze eliminacji – mówi Joanna Miśkiewicz, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych. – Festiwal organizujemy już od kilku lat. Pomysł na taką imprezę narodził się spontanicznie. Zaczęło się w chorzowskiej „Leśniczówce”. Okazało się, że młodzież chce i potrafi śpiewać – dodaje.

Karolina Gość z Gimnazjum nr 6, jedna z najmłodszych wokalistek, przyznaje, że śpiewa od 7 roku życia. Swoją przyszłość wiąże ze sceną. Jury nagrodziło jej występ wyróżnieniem. Wyróżnienie trafiło także do Moniki Chojnickiej, Beaty Puchalskiej, Pawła Kowalskiego z IV LO. Trio zaśpiewało piosenkę Mietka Szcześniaka „Kocham”. Trzecie miejsce, ex aequo, zajęły Magdalena Pal z III LO („I have nothing” W. Houston) i Sylwia Grzywa z ZSE („Boję się” z musicalu Metro).

Interpretacją „Jej portretu” Bogusława Meca, Aldona Bastek z ZST nr 3 wyśpiewała drugą nagrodę. A „Hymnem miłości” Edith Piaf oczarowała jury Katarzyna Świniarska z I LO. – Przyznając pierwsze miejsce nie mieliśmy wątpliwości – podkreślała Monika Upława, dyrektor ZSE, przewodnicząca jury. Zwyciężczyni nie ukrywała radości. – Śpiewam od zawsze. Śpiew to moja pasja, taka odskocznia od codzienności, która daje mi dodatkową energię. Na festiwal wybrałam piosenkę z repertuaru Edith Piaf. Lubię francuski, to język miłości. Myślę, że na walentynkowy konkurs ten utwór pasował bardzo dobrze.


wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.