Ks. Lesław Przepłata będzie proboszczem w Goczałkowicach

Chorzowianin 2011-06-14 | Komentarzy: 0
Ogłoszono nowe nominacje proboszczowskie w archidiecezji katowickiej. Dekret otrzymał m.in. ks. Lesław Przepłata, pracujący w ostatnich latach jako wikariusz w Chorzowie.
Ks. Lesław Przepłata będzie proboszczem w Goczałkowicach

Ks. Lesław Przepłata I Fot. www.antoni.net.pl (Anna Bemben)

Ks. Lesław Przepłata ma 46 lat, pochodzi z Tych. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1992. Jego pierwszą parafią była parafia pw. Ducha Świętego w Siemianowicach Śl. Bytkowie.

W latach 1995-98 pracował w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku Nowinach, a następnie w parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej-Goduli. W roku 2001 został wikarym w chorzowskiej parafii św. Józefa.

W roku 2005 trafił do parafii pw. św. Wojciecha w Mikołowie, by w roku 2008 powrócić do Chorzowa. Do końca lipca br. – przed objęciem funkcji proboszcza – zakończy pracę jako wikary w chorzowskiej parafii św. Antoniego. 31 lipca obejmie oficjalnie urząd proboszcza parafii św. Jerzego w Goczałkowicach Zdroju, zastępując odchodzącego na emeryturę ks. Józefa Knycia.

- Takie już jest życie kapłana, dzisiaj tu, jutro tam... – stwierdza ks. Lesław Przepłata. – Ale jakiś sentyment do Chorzowa na pewno zostanie w moim sercu. Mam tu wielu znajomych, nie brakowało też uczniów, z którymi spotykałem się najpierw na lekcjach religii w parafii św. Józefa, a kilka lat później w szkołach z terenu parafii św. Antoniego – dodaje.

Dekret proboszczowski przyjął z pokorą, jako nowe zadanie w pracy dla Boga i ludzi, z którego chce jak najlepiej się wywiązać.
– Parafia do której jadę nie jest mi obca, odbywałem tam rekolekcje. To parafia wiejska, w powiecie pszczyńskim, z tradycyjną, pobożną ludnością – opowiada.
 
(k)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.