#ludnaWyspa. Wrzuć to na fejsa

Chorzowianin 2016-10-12 | Komentarzy: 0
Wystarczy kilka złotych, aby wspomóc akcję „Wyspy” - #ludnaWyspa.
#ludnaWyspa. Wrzuć to na fejsa

Od 26 lat Wyspa, a dokładniej Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa”, jest schronieniem dla życiowych rozbitków. Szczególnie tych najmłodszych, którzy potrzebują wsparcia.

Przedstawiciele „Wyspy” nie ukrywają, że mają pasję, przyjaciół, masę miłości do rozdania, ale potrzebują przy tym czegoś bardzo przyziemnego – pieniędzy.

W ciągu roku szkolnego pod opieką Towarzystwa jest około 40 dzieci - „wyspiarzy”. W wakacje i ferie zimowe liczba ta wzrasta do setki. Pieniądze potrzebne są na węgiel do ogrzania pomieszczeń, wymarzony remont czy najbardziej błahe rzeczy takie jak płacenie rachunków, zakup prowiantu na wyspowe kolacje.

Wspomóc „Wyspę” może każdy. Wystarczy „pięciok” wrzucony na konto Towarzystwa i pomoc w social media (fb, twitter itp.). W internecie promujemy akcję następująco: odpowiadamy na pytanie, co zabralibyśmy na bezludną wyspę w formie zdjęcia, filmiku czy wpisu; cokolwiek okaże się naszym niezbędnikiem, do listy dorzucamy 5 złotych. Dlaczego?

Wszystko po to, by „pięciok” wrzucić do skarbonki, dzięki której wyspa nie będzie już bezludna! Post publikujemy z hashtagiem #ludnawyspa oraz #wyspaniali 

Ostatnią prośbą „Wyspy” jest udostępnienie numeru konta 76 1050 1243 1000 0010 0011 3405, na który dobrzy ludzie mogliby dorzucać „pięcioka” na działania Towarzystwa.

Oprócz materialnego wsparcia „Wyspa” poszukuje także wolontariuszy, czyli osób kreatywnych, lubiących pomagać, chcących zdobyć nowe doświadczenie czy przeżyć niezapomniane przygody. Chętni mogą uzyskać więcej informacji w siedzibie TOPiGD przy ul. Styczyńskiego 13b, można też napisać na facebook.com/topigd, wysłać maila m.s.wyspa@gmail.com lub zadzwonić pod numer 575 980 427.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.