Mieszkańcy ozdobią miejską choinkę. Już po raz piąty

Chorzowianin 2018-12-05 | Komentarzy: 0
Miejskie Strojenie Choinki na stałe zagościło w kalendarzu chorzowskich imprez, stając się swoistą tradycją. W tym roku mieszkańcy udekorują drzewko już po raz piąty.
Mieszkańcy ozdobią miejską choinkę. Już po raz piąty

W akcję chętnie angażują się firmy i instytucje, ale przede wszystkim mieszkańcy, którzy często własnoręcznie przygotowują ozdoby. | fot. UM Chorzów

Każdego roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, chorzowianie spotykają się, by wspólnymi siłami przystroić choinkę. W akcję chętnie angażują się firmy i instytucje, ale przede wszystkim mieszkańcy, którzy często własnoręcznie przygotowują ozdoby. Efekt jest niepowtarzalny.   

– Miejskie Strojenie Choinki to inicjatywa, która integruje wszystkich mieszkańców Chorzowa, jest ponad wszelkimi  podziałami  –  mówi  Magdalena  Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. 

Tegoroczne Miejskie Strojenie Choinki odbędzie się w czwartek, 6 grudnia. Rozpocznie się wspólnym przemarszem, który o godzinie 17:00 wyruszy spod gmachu poczty w Chorzowie i zakończy się w Parku Hutników. Udział może wziąć każdy – prywatnie lub reprezentując firmę, organizację czy instytucję. Wystarczy przynieść ze sobą bombkę albo inną ozdobę choinkową.

–  Za każdym razem, a to już przecież piąta edycja, zaskakuje nas pomysłowość i zaangażowanie uczestników w przygotowanie wieszanych na drzewku ozdób.

Miejskie Strojenie Choinki zainauguruje cykl świątecznych wydarzeń w mieście. Kolejne, Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy,  rozpocznie  się już  nazajutrz,  7  grudnia. 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.