Mistrz Chorzowa wygrał prestiżowy turniej w Rzeszowie

Chorzowianin 2018-12-17 | Komentarzy: 0
W 2016 r. odpadli w ćwierćfinale, przed rokiem 1/8 finału. Tym razem mistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu szedł jak po swoje! Irex Gaz w pięknym stylu wygrał międzynarodowy turniej Futsal Heiro Cup w Rzeszowie.
Mistrz Chorzowa wygrał prestiżowy turniej w Rzeszowie

Pamiątkowe zdjęcie Irex Gazu po zwycięstwie w 11. Heiro Futsal Cup | Fot. facebook.com/irexgaz

Heiro Futsal Cup to międzynarodowy turniej w Rzeszowie, który rozgrywany jest zawsze tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku odbyła się już jedenasta edycja.

Na Podkarpacie po raz trzeci z rzędu wybrali się piłkarze Irex Gazu. Mistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu do tej pory nie miał szczęścia w Heiro Cup. W 2016 r. przegrał w ćwierćfinale 1:2 z późniejszym zwycięzcą Heiro Rzeszów. Z kolei przed rokiem uległ w 1/8 finału (również 1:2) Zagłębiu Sosnowiec. 

Sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka". W niedzielny wieczór chorzowianie w pięknym stylu wygrali 11. Futsal Heiro Cup!

Irex Gaz szedł przez turniej jak burza. Zaczęło się od walkowera (5:0), bo piłkarze Partizana Bardejov (Słowacja) nie stawili się w hali w Rzeszowie. Nasz zespół pokonał następnie 4:1 ekipę Alex Zakliczyn, a fazę grupową zakończył zwycięstwem z PZL Solidarność Świdnik 4:0.

Identyczny wynik padł w spotkaniu 1/8 finału. Chorzowianie nie dali szans Gryfowi Borzęcin. W ćwierćfinale doszło do rewanżu za pojedynek z 2016 r.

To był przedwczesny finał! Gospodarze objęli prowadzenie po przepięknym uderzeniu (bramkarz Marcin Rożek został przelobowany). Irex Gaz odpowiedział po stałych fragmentach - przedłużonym rzucie karnym oraz rzucie wolnym. Heiro wycofało bramkarza i wyrównało na 2:2. Gdy wydawało się, że półfinalistę wyłonią rzuty karne, na cztery sekundy przed końcem Krzysztof Piskorz w zamieszaniu podbramkowym wpakował piłkę do siatki.

Kolejne mecze okazały się dla chorzowian łatwiejsze. W półfinale rozgromili 5:0 Futsal Zaczernie, zaś w meczu o trofeum pokonali - po dwóch golach Michała Dubiela - Kormed Lubaczów.

Piłkarze z Chorzowa otrzymali puchar i medale, zaś Marcin Rożek został wybrany najlepszym bramkarzem imprezy. Gratulujemy!

Skład Irex Gazu na turnieju w Rzeszowie: Marcin Rożek, Łukasz Ambroży (bramkarze) oraz Mirosław Miozga, Krzysztof Wysocki, Michał Dubiel, Adrian Stachański, Krzysztof Piskorz, Dariusz Rymaszewski, Bartłomiej Tarnówka oraz Marcin Grzywa.

Zobacz, jak Irex Gaz sięgał po trofeum. Mecz finałowy od 3:17:00.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.