Młody Clearex z szansami na grę w finałach MP

Chorzowianin 2019-01-07 | Komentarzy: 0
W Rudzie Śląskiej odbył się pierwszy turniej eliminacyjny mistrzostw Polski U-18. Clearex Chorzów rozpoczął od wysokiej porażki z Rekordem Bielsko-Biała, ale później wygrał dwa mecze i na razie plasuje się na miejscu gwarantującym awans.
Młody Clearex z szansami na grę w finałach MP

Fot. Adrian Ślązok

Prowadzona przez Mirosława Miozgę drużyna Cleareksu do lat 18 miała rozegrać na turnieju w Rudzie Śląskiej-Halembie cztery mecze. Jednak do rywalizacji ostatecznie nie przystąpił Grunwald Ruda Śląska.

W pierwszym niedzielnym (6.01.) spotkaniu chorzowianie przegrali z Rekordem Bielsko-Biała 2:9. Bramki dla Cleareksu zdobyli Wojciech Latała i Dawid Penkala.

Na szczęście były to złe miłego początki. W kolejnych meczach nasz zespół odnosił zwycięstwa. Najpierw pokonał Stal MOSiR Zabrze 3:2 (Damian Kowalczyk 2, Krzysztof Manjura), a w bardzo ważnym dla układu tabeli spotkaniu z Gwiazdą Ruda Śląska także okazał się lepszy. Gospodarza imprezy Clearex pokonał 4:1 (Dorian Strzyżewski, Manjura, Kowalczyk, Łukasz Krysiak).

Turniej w Halembie wygrał Rekord (7 pkt.). Clearex był drugi (6 pkt.), Gwiazda trzecia (4 pkt.), zaś stawkę zamknęła ekipa z Zabrza, która przegrała wszystkie mecze.

Druga odsłona rywalizacji odbędzie się 2 lutego w Bielsku-Białej. Cztery zespoły znów rozegrają turniej systemem "każdy z każdym", a następnie podsumowany zostanie ich dorobek.

Do finałów młodzieżowych MP do lat 18 zakwalifikują się po dwie drużyny z siedmiu turniejów eliminacyjnych. Stawkę uzupełnią: gospodarz finałów Unisław Team PBDI oraz obrońca tytułu BSF ABJ Bochnia.

W Rudzie Śląskiej Clearex wystąpił w następującym składzie: Patryk Puzio (bramkarz), Krzysztof Kardas, Damian Kowalczyk, Łukasza Krysiak, Wojciech Latała, Krzysztof Manjura, Patryk Mentel, Mateusz Niechciał, Dominik Niemczyk, Dawid Penkala, Jędrzej Piotrowski, Dorian Strzyżewski, Michał Wrodarczyk.
 

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.