MP: srebro Hojnisz w sztafecie. Dwa starty odpuściła

Chorzowianin 2018-12-30 | Komentarzy: 0
W Dusznikach-Zdroju odbyły się mistrzostwa Polski w biathlonie. Monika Hojnisz stanęła na podium w sztafecie mieszanej. W sprincie i biegu masowym chorzowianki nie zobaczyliśmy.

Monika Hojnisz (z nr 2) rusza na trasę szfatety mieszanej | Fot. facebook.com/PZBiath

Piąta zawodniczka Pucharu Świata w biathlonie Monika Hojnisz wzięła udział w mistrzostwach Polski jedynie w ograniczonym zakresie. Już wcześniej zapadła decyzja, że liderka naszej kadry wystąpi jedynie w sztafecie mieszanej.

Chorzowianka broniła barw AZS AWF Katowice - wespół z Kamilą Żuk, Łukaszem Sidorowiczem i Michałem Neumannem. Akademicy walczyli o zwycięstwo z BKS WP Kościelisko.

Hojnisz biegła na drugiej zmianie. Na trasę ruszała z minimalną (wynoszącą pół sekundy) przewagą nad Karoliną Pitoń z ekipy z Kościeliska. Na strzelnicy musiała dobierać dwa naboje (rywalka - pięć). Biathlonistka z Chorzowa zapewniła sztafecie AZS AWF sporą przewagę (31,1 s).

Panowie z katowickiego zespołu nie zdołali jej jednak utrzymać. Decydowała ostatnia zmiana - Neumann przegrał wyraźnie z Andrzejem Nędzą-Kubińcem z BKS WP Kościelisko (AZS AWF stracił do złotych medalistów 1 minutę i 10 sekund).

W sobotę i niedzielę Monika Hojnisz nie startowała w konkurencjach indywidualnych. Mistrzynią Polski w sprincie została Magdalena Gwizdoń, zaś w biegu masowym - Karolina Pitoń. W drugim z biegów wysokie, ósme miejsce zajęła chorzowianka Karolina Janko (UKS Statima Biathlon Team/SMS Chorzów).

Przypomnijmy, że kolejne zawody Pucharu Świata z udziałem Hojnisz odbędą się 10 stycznia 2019 r. Mowa o sprincie w Oberhofie (godz. 14.30).