Nad morze z Batorego? Intercity zatrzymują się w Chorzowie

Chorzowianin 2018-12-13 | Komentarzy: 0
Wiele polskich miast staje przed Chorzowem otworem. To dlatego, że od 9 grudnia pociągi dalekobieżne PKP Intercity zatrzymują się na stacji w Batorym. Do tej pory pociągi spółki PKP Intercity przejeżdżały przez stację w Chorzowie Batorym, nie zatrzymując się.
Nad morze z Batorego? Intercity zatrzymują się w Chorzowie

Postój pociągów dalekobieżnych na stacji Chorzów Batory wprowadzony jest w wariancie pilotażowym. | fot. UM Chorzów

Od początku roku, grupa społeczników, samorządowców oraz członków lokalnych stowarzyszeń prowadzi akcję „Chcemy postojów PKP Intercity w Chorzowie Batorym”. Wspólne działania, wsparcie władz miasta, które skierowały do spółki kolejowej zapytanie o możliwość postoju oraz wniosek do PKP Intercity przyniosły pozytywne skutki. 

– To dobrze skomunikowana stacja, która bez problemów poradzi sobie z obsługą postoju pociągów dalekobieżnych. To także dobra informacja dla mieszkańców Chorzowa i miast ościennych, którzy będą mogli wygodnie korzystać z takich połączeń – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. technicznych i rozwoju.

Postój pociągów dalekobieżnych na stacji Chorzów Batory wprowadzony jest w wariancie pilotażowym. Systematycznie będzie zatem badana liczba wsiadających i wysiadających na tej stacji. Na podstawie tych informacji organizator przewozów podejmie decyzję o zachowaniu bądź rezygnacji z postojów w kolejnych rozkładach pociągów.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.