Otwarto Chorzowskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

Chorzowianin 2011-01-14 | Komentarzy: 4
Zobacz video!
Otwarto Chorzowskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

ChCWOP otwarli Wiesław Ciężkowski, Joachim Otte i Andrzej Kotala | foto: Chorzowianin.tv

W naszym mieście takich organizacji jest ponad 150. Przynajmniej teoretycznie. Bo prężnie działa tylko kilka z nich. Reszta po prostu jest. - Spotykałem się z przedstawicielami wielu organizacji. Przeważnie wszyscy pytali mnie o możliwość znalezienia siedziby na potrzeby ich działalności – mówi Joachim Otte, wiceprzewodniczący Rady Miasta, jeden z inicjatorów powstania Centrum. I teraz taką możliwość organizacje mają. - Centrum udostępnia pomieszczenia na prowadzenie spotkań czy zebrań zarządu – informuje Krystyna Solorz, koordynator ChCWOP. - Przyświeca nam jednak zasada: mobilizuj, wspieraj nie wyręczaj. 

Na większą mobilizację pozarządowych organizacji liczy Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa ds. społecznych. - Mam nadzieję, że działalność Centrum będzie przynosiła efekty, które odczuje również miasto. Zastępca prezydenta nie ukrywa, że środki z budżetu Chorzowa trafiające na szeroko rozumianą pomoc społeczną są ogromne. Na oszczędności wpłynąć, według niego, mogą takie inicjatywy. - Chcemy wspierać tego typu działalność. Chociaż liczę też no to, że Centrum będzie pozyskiwało środki również spoza budżetu miasta. 

W budynku przy ul. Powstańców 70/3 sektor pozarządowy ma się integrować. - Jednym z naszych celów jest promocja i wspieranie współdziałania partnerskiego wśród organizacji - mówi Krystyna Solorz. - Zależy również nam na wzmacnianiu i inicjowaniu aktywności społecznej mieszkańców – dodaje. Dlatego Centrum stawia na organizowanie i wspieranie wolontariatu wśród młodzieży. Prężnie działać ma „Bank wolnego czasu” oferujący bezpłatnie wymianę usług, czy charytatywny sklepik, w którym, po atrakcyjnych cenach, będzie można kupić rzeczy używane. Pomoc znajdą tu także ci, którzy zechcą założyć nową organizację.

Chorzowskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych powstało w budynku dawnej szkoły podstawowej. - Cieszę się, że udało się go zagospodarować w ten sposób – przyznaje Wiesław Ciężkowski. - Dla organizacji pozarządowych Centrum będzie pełniło ważną rolę. Wiele z nich znajdzie tutaj fachową pomoc – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Krystyna Solorz nie ukrywa, że szkolenia oraz doradztwo, powinny pomóc uczestnikom Centrum zdobyć profesjonalną wiedzę. - Wierzę, że w przyszłości wykorzystają ją efektywnie do realizacji swoich pomysłów.

Koordynatorem Centrum jest Chorzowskie Stowarzyszenie Pomocy Serce. Centrum czynne od poniedziałku do piątku od godziny 12.00 do 17.00. Więcej informacji na www.chspserce.pl lub pod nr tel 32 246 07 72. 
wojz

Reklama:

Dyskusja:

~śmiech

IP: 62.233.*.*

2011-01-18 14:49:02

Na razie otwieramy wszystkie inicjatywy Przewodniczącego RM Joachima Otte. Jest ciekaw kiedy nowi coś pożytecznego stworzą? Obyśmy się doczekali.

~ULA-PL

IP: 46.148.*.*

2011-01-23 13:17:19

Znowu otwarto nikomu niepotrzebne centrum.przeciez te pieniadze mozna bylo wydac na pilniejsze potrzeby miasta.

~nowy

IP: 83.22.*.*

2011-01-24 22:49:53

"Na razie otwieramy wszystkie inicjatywy Przewodniczącego RM Joachima Otte" - Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych - komu to Centrum jest potrzebne? To kolejna, nikomu nie potrzebna (oprócz Stowarzyszenia SERCE) "wyciągalnia" kasy.

~

IP: 83.19.*.*

2011-02-03 23:18:14

Jestem prawnikiem, co poniedziałek przyjmuję na bezpładnym dyżurze w "Sercu" 5-7 osób, nie rozumię dlaczego mają, co raz mniej funduszy, na prowadzenie tej działalności...

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.