Siedem latek chorzowskich Chatek

Chorzowianin 2010-09-27 | Komentarzy: 0
Właśnie mija 7 lat od uruchomienia pierwszej Świetlicy Środowiskowej „Chatka”. Z okazji jubileuszu podopieczni, opiekunowie i przyjaciele chorzowskich „Chatek” spotkali się w czwartek w Miejskim Domu Kultury Batory.
Siedem latek chorzowskich Chatek
Kiedy obchodziliśmy pięciolecie istnienia Świetlic Środowiskowych „Chatka”, postanowiliśmy, że będziemy co roku organizować takie spotkanie. To doskonała okazja do podsumowania działalności, ale przede wszystkim zintegrowania środowiska. Podczas imprezy podopieczni mogą pochwalić się swoimi sukcesami i talentami – przyznaje Krystyna Solorz, prezes Chorzowskiego Stowarzyszenia Pomocy „Serce”, które prowadzi świetlice.

Prezes podziękowała i uhonorowała osoby najbardziej zaangażowane w pomoc naszym placówkom. Im nadano tytuł Przyjaciela „Chatek”. Do tej pory to zaszczytne grono liczyło dwadzieścia jeden osób, dziś dołączy kolejnych sześć.

Wśród wyróżnionych znaleźli się Wojciech Tramer, Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Kąpielowego w Chorzowie, Jan Szczęśniewski, Prezes Śląskiego Banku Żywności, Ewa Romik, właścicielka biura rachunkowego, Maria Bochenek, pomysłodawczyni akcji „Podziel się z innym”, a także dyrektorki szkół, przy których działają świetlice: Bogumiła Hamróz, dyrektor Gimnazjum nr 5 oraz Aleksandra Rabenda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie.

Podczas czwartkowej imprezy oficjalnie zainaugurowano działalność „Chatki nr 8”, mieszczącej się w Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Ks. Czempiela. – To dla nas nowe wyzwania i nowa specyfika świetlicy, trafią tu bowiem dzieci z nieco innymi problemami. Placówka ma charakter socjoterapeutyczny. Poza zwyczajną pomocą w nauce, dzieci spotkać się będę z psychologiem, logopedą i specjalistą od gimnastyki korekcyjnej – wyznaje K. Solorz. – Nasze sukcesy? Cieszy nas otwarcie nowej „Chatki”, ale z drugiej strony świadczy o tym, że ciągle są dzieci, które takiej pomocy potrzebują. Całe szczęście nie pozostawiamy ich samym sobie – dodaje prezes.

Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali podopieczni świetlic. Nie zabrakło muzyki poważnej, tańca country czy lekcji biologii po śląsku.

Impreza odbyła sie w czwartek, 23 września.
mn

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.