Nie kalkulować. Wygrać i awansować

Chorzowianin 2019-01-11 | Komentarzy: 0
KPR Ruch w tym sezonie nie zdobył żadnego punktu w obcych halach. W sobotę nadarza się okazja, by wreszcie to zmienić. "Niebieskie" zagrają z Piotrcovią, którą na starcie sezonu zdeklasowały w Chorzowie.
Nie kalkulować. Wygrać i awansować

Natalia Doktorczyk atakuje bramkę Piotrcovii w meczu rozegranym we wrześniu 2018 r. w Chorzowie | Fot. Marcin Bulanda

Mecz z 8 września był jednym z najlepszych, jakie nasz zespół rozegrał w ostatniej dekadzie. Bliski perfekcji. Chorzowiankom - prowadzonym wówczas przez Jarosława Knopika - wychodziło praktycznie wszystko. Piotrcovię wręcz zmiotły z parkietu, zwyciężając 32:18. Później jednak to rywalki częściej punktowały i po 12 kolejkach wyprzedzają Ruch o trzy "oczka".

Czytaj także: Pogrom! Niebieskie zdominowały Piotrcovię

Zespół Krzysztofa Przybylskiego powalczy w sobotę w Piotrkowie Trybunalskim (początek o godz. 17) o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, a zarazem o awans na 9. miejsce.

Ostatni mecz "Niebieskich", przegrany po walce z wiceliderem z Koszalina 23:29, utwierdził piłkarki Ruchu w przekonaniu, że każdemu w Superlidze można urwać punkty. Do Piotrkowa pojadą w bojowych nastrojach.

- Nie możemy kalkulować, czy to Koszalin, czy Jelenia Góra, Kościerzyna czy Lublin. Z każdym będziemy walczyć, bo uważam, że tylko w ten sposób możemy wygrywać mecze. Sport, a zwłaszcza sport kobiet, jest nieobliczalny - podkreśla obrotowa Ruchu Katarzyna Masłowska.

W meczu z Koszalinem urazu nosa doznała Viktoria Tyszczak. Pojawiło się zagrożenie, że rozgrywająca może zostać wyłączona z gry na dłużej. Na szczęście tak nie jest. - Okazało się, że nos nie jest złamany. Viktoria prawdopodobnie będzie gotowa do gry w Piotrkowie - poinformował Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR Ruch.

Przed sobotnim pojedynkiem mobilizacja panuje także w piotrkowskiej ekipie. - Takie mecze jak ten sobotni musimy wygrywać. Gdzie mamy szukać punktów, jak nie u siebie? Poza tym mamy z Ruchem do wyrównania rachunki za spotkanie z 2. kolejki tego sezonu - mówi zawodniczka Piotrcovii Agata Wypych, grająca asystentka trenera Andrzeja Bystrama (cytat za oficjalną stroną klubu z Piotrkowa).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.