Niebiescy rozczarowali. Trener mówi o przegranej bitwie

Chorzowianin 2019-03-02 | Komentarzy: 0
W sparingach Ruch błyszczał, ale gdy przyszło do rywalizacji o ligowe punkty, zszedł z boiska pokonany. Zespół Marka Wleciałowskiego przegrał w Bełchatowie z GKS-em 0:1.

Na zdjęciu: Marek Wleciałowski | Fot. Marcin Bulanda

Po siedmiu wygranych sparingach wydawało się, że "Niebiescy" pokażą dobry futbol także w lidze. Niestety w pierwszym meczu o punkty w 2019 r. zawiedli.

W podstawowym składzie Ruchu znalazło się aż czterech piłkarzy sprowadzonych zimą - obrońcy Łukasz Wiech i Konrad Budek, a także pomocnicy Lucjan Zieliński i Michał Mokrzycki. W II połowie na boisku pojawił się piąty nowy zawodnik, pozyskany w przeddzień meczu Mariusz Idzik (rezerwy Miedzi Legnica).

Chorzowianie zrobili zbyt mało, by stworzyć zagrożenie pod bramką GKS-u. A w 30. minucie zagapili się w obronie, co skwapliwie wykorzystał Marcin Ryszka, strzelec jedynego gola w tym spotkaniu.

W drugiej części Ruch nadal miał problemy w ofensywie. Jedyny celny strzał oddał Piotr Giel, ale jego "główka" nie mogła sprawić trudności bramkarzowi z Bełchatowa.

- Przegraliśmy bitwę, ale wojna się rozpoczęła. Otwieramy to w taki a nie inny sposób, patrzymy na kolejne spotkanie - powiedział Marek Wleciałowski, trener Ruchu.

Po przegranej w Bełchatowie nasz zespół osunął się w tabeli o jedno miejsce (na 13. pozycję). Jego przewaga nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej to zaledwie jeden punkt.

W następnej kolejce "Niebiescy" podejmą Olimpię Grudziądz. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 10 marca, o godz. 13.05 (z uwagi na transmisję w TVP3).