Reklama: Partnerzy:


Odyseusze w drodze

Chorzowianin 2018-03-28
Aleksandra, Paulina, Patrycja, Zuzanna, Daniel i Oskar - drużyna Odysei Umysłu z chorzowskiego „Katolika”, której trenerami są Karolina Rudziarczyk i Mateusz Jagoda przeszła przez sito finałów krajowych. Oznacza to, że po raz pierwszy (dla poszczególnych członków tej ekipy to co najmniej trzeci start w rywalizacji) drużyna zakwalifikowała się do kolejnego etapu i 27 kwietnia wystartuje w EuroFestiwalu. Etap ten potrwa do 2 maja w Werbellinsee w Niemczech.
Odyseusze w drodze

Podczas finałów krajowych, które w tym roku odbywały się w Gdyni, drużyna rozwiązywała problem długoterminowy o profilu artystycznym, przygotowując – zgodnie z wytycznymi - humorystyczny spektakl teatralny „Nieziemska miejscówka” oraz krótki problem spontaniczny.

- Odyseja Umysłu to fantastyczna przygoda, konkurs inny niż wszystkie, pozwalający na twórcze wykorzystanie własnej kreatywności i rozwijający przyjaźnie. Dla naszej drużyny Odyseja Umysłu to właśnie przyjaźń umacniana zarówno sukcesami i niepowodzeniami – mówi Zuzanna.

Jak podkreślają organizatorzy, Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Są zachęcani do działań w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiane przed nimi wyzwania wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

- Mając na uwadze te wartości, serdecznie prosimy o wsparcie naszego udziału w kolejnym etapie programu – mówi, w imieniu swojej drużyny, Zuzanna. - W zamian za pomoc możemy zagwarantować start w koszulkach reklamowych sponsora albo inne świadczenia, nie wykraczające ponad nasze możliwości. Szczegóły można omówić kontaktując się ze szkołą i naszymi trenerami. Na Facebooku działa fanpage „Nasza Odyseja Katolik Chorzów”, który także może być pomocny w kontakcie – uzupełnia dziewczyna.

 


Dane do wpłaty:

Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda

ul. T. Kościuszki 11

41-500 Chorzów

Numer konta: 40 1050 1243 1000 0022 7770 6970

Tytuł: Darowizna na rzecz szkoły – wyjazd na EuroFestiwal


 

 

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.