Oni nie boją się błyszczeć

Chorzowianin 2018-10-03 | Komentarzy: 0
5 października o godzinie 18:00 w chorzowskiej Sztygarce odbędzie się pokaz mody będący podsumowaniem konkursu „Nie bój się błyszczeć”.
Oni nie boją się błyszczeć

Akcję zorganizowała Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa. | fot. UM Chorzów

Torby, plecaki, opaski, a nawet kaptury – to tylko część elementów garderoby, które zaprojektowali dla chorzowian studenci ASP. Wymóg był jeden: ubrania i dodatki musiały błyszczeć tak, aby ich właściciele byli dobrze widoczni na drodze.

 – Odblaski w niektórych sytuacjach mogą uratować życie. Wiele osób ich jednak unika, bo kojarzą się z czymś tandetnym i nieatrakcyjnym – wyjaśnia Magdalena Sekułą, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - W konkursie chodziło więc o to, by niejako stworzyć odblaski na nowo: zachować funkcję, ale uatrakcyjnić je, a tym samym spopularyzować – dodaje pełnomocnik.

Co dalej z odblaskową odzieżą? Część projektów wykorzystanych zostanie przy produkcji miejskich gadżetów. Zaproponowane rozwiązania zainteresowały także Park Śląski, Stadion Śląski i Wesołe Miasteczko. 

Na piątkowym pokazie po raz pierwszy zaprezentowane zostaną zwycięskie projekty studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 32 416 5231 (wew. 306, 149) lub mailowo na adres za@chorzow.eu. 
 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.