Otwarto Centrum Informacji Medycznej

Chorzowianin 2018-10-12 | Komentarzy: 0
Gdzie można skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie? Ile wynosi czas oczekiwania na wizytę u wybranego lekarza? Na te i inne pytania odpowiedzi chorzowianie znajdą w Centrum Informacji Medycznej.
Otwarto Centrum Informacji Medycznej

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa i Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta podczas otwarcia Centrum Informacji Medycznej

W Centrum Informacji Medycznej można uzyskać kompleksowe dane między innymi o zakresie usług medycznych świadczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na terenie województwa śląskiego czy lokalizacji podmiotów leczniczych, opiekuńczych i rehabilitacyjnych działających w Chorzowie i innych miastach Śląska.

– Chcemy, by dostęp do informacji związanych ze zdrowiem, na przykład na temat prowadzonych w Chorzowie programów profilaktycznych, był łatwy i przystępny – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. – Wierzymy, że takie miejsce jak CIMed jest potrzebne i że jego działanie przyczyni się również do zmniejszenia kolejek w przychodniach czy poradniach - dodaje.

W Centrum Informacji Medycznej dostępne są też wiadomości dotyczące terminów wizyt u lekarzy specjalistów, dzięki czemu nie trzeba będzie ich pozyskiwać na przykład z punktów rejestracyjnych poszczególnych placówek medycznych, rozsianych po całym mieście.

Centrum Informacji Medycznej otwarto 12 października, mieści się na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, przy ul. Strzelców Bytomskich 11. Numer telefonu 32 24 59 340.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.