Pijany kierowca zatrzymany. Policja dziękuje mieszkańcowi

Chorzowianin 2018-07-05 | Komentarzy: 0
Słuchacze z katowickiej szkoły policji, odbywający praktyki w chorzowskiej komendzie na jednej z pierwszych swoich służb, wspólnie z policjantem drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.
Pijany kierowca zatrzymany. Policja dziękuje mieszkańcowi

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwonił mieszkaniec i poinformował, że jeden z kierujących wygląda jakby był pijany. Na miejsce niezwłocznie skierowany został mundurowy z chorzowskiej drogówki, który pełnił służbę z słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach.

– Gdy tylko stróże prawa namierzyli wskazany pojazd, natychmiast podjęli działanie uniemożliwiające kierującemu dalszą jazdę. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało u nieodpowiedzialnego kierowcy prawie trzy promile alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. Sebastian Imiołczyk, rzecznik chorzowskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany. Stracił juz prawo jazdy, teraz oprócz wysokiej grzywny, grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

– Dziękujemy anonimowemu zgłaszającemu za właściwą reakcję. Niewykluczone, że przekazana policji informacja pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa, to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych – mówi asp. Imiołczyk

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.