Porwała własne dziecko

Chorzowianin 2018-06-29 | Komentarzy: 0
Dzięki współpracy mundurowych z zespołu ds. nieletnich chorzowskiej komendy z policjantami z Małopolski, matka, która uprowadziła własne dziecko została zatrzymana. 12-latek cały i zdrowy wrócił już do swojego opiekuna. Nieodpowiedzialna matka przebywa w policyjnym areszcie.
Porwała własne dziecko

Chorzowscy stróże prawa nawiązali kontakt z mundurowymi z Krakowa i dzięki współpracy, w niespełna 48 godzin 12-latek cały i zdrowy wrócił do swojego opiekuna. | fot. archiwum

We wtorek wieczorem do chorzowskiej komendy zgłosił się pracownik jednej z placówek opiekuńczych i poinformował, że jego podopieczny został uprowadzony przez swoją matkę.

Do akcji niezwłocznie włączyli się kryminalni z chorzowskiej komendy. Jak ustalili śledczy, do małoletniego wychowanka przyjechała w odwiedziny jego matka, która w trakcie spotkania poprosiła pracownika o możliwość wyjścia z synem na zewnątrz. Ten wyraził zgodę, zastrzegając jednak, aby nie opuszczali terenu ośrodka.

– Po chwili pracownicy placówki zorientowali się, że kobieta wraz z synem zniknęła, o czym niezwłocznie powiadomili policję – opowiada asp. Sebastian Imiołczyk, rzecznik prasowy chorzowskiej policji.

Dzięki koordynacji działań przez dyżurnego i zaangażowaniu mundurowych z chorzowskiej komendy, szybko ustalono, że matka z synem może przebywać w Krakowie.

Chorzowscy stróże prawa nawiązali kontakt z mundurowymi z Krakowa i dzięki współpracy, w niespełna 48 godzin 12-latek cały i zdrowy wrócił do swojego opiekuna. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana. Teraz o jej losie zadecyduje sąd.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.