ProSenior24 teraz także w Katowicach!

Chorzowianin 2016-10-03
Jesteś osobą empatyczną, a Twoją życiową misją jest niesienie pomocy innym ludziom? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że ten tekst jest skierowany właśnie do Ciebie.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ProSenior24 teraz także w Katowicach!

Firma ProSenior24 to sprawdzona agencja pracy organizująca wyjazdy do Niemiec dla opiekunów osób starszych. Siedziba naszej firmy znajduje się w Warszawie, lecz wciąż szukamy miejsc, w których odnajdziemy ludzi skorych do pomocy. Z myślą o naszych podopiecznych postanowiliśmy otworzyć biuro w kolejnym polskim mieście, czyli Katowicach!

Praca, którą oferujemy opiekunom, jest w pełni legalna i bezpieczna. Każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług, może liczyć na opłatę składek, a w razie problemów - na stały kontakt z naszym biurem. Zakwaterowanie i wyżywienie odbywają się na koszt podopiecznego, więc przyszły opiekun nie będzie musiał się nimi martwić. Ślązacy są od zawsze chwaleni za swoją bezpośredniość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka i właśnie dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich potencjał. Niemieckie społeczeństwo jest najszybciej starzejącym się w Europie, więc zapotrzebowanie na opiekunów jest tam ogromne, i rośnie z każdym rokiem! Nasze katowickie biuro zostało stworzone z myślą, o tym, by umożliwić jak największej liczbie osób podjęcie pracy w Niemczech, lecz naszym celem nie jest tylko ilość, ale i jakość.

Wymagania wobec przyszłych opiekunów

Od naszych opiekunów wymagamy dwóch rzeczy – dobrego serca i znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Seniorzy są wymagającą grupą ludzi, więc opiekun powinien być osobą wyrozumiałą i opanowaną, ale zawsze może liczyć, że jego starania zostaną docenione. Zaletą opiekuna aplikującego na to stanowisko będą przebyte kursy medyczne. Nie jest to wymóg, lecz praca z osobami starszymi wiąże się różnymi utrudnieniami, na które warto być przygotowanym. Pamiętajmy, że opieka nad osobami starszymi nie polega tylko na pomaganiu im w podstawowych czynnościach, ale również na dotrzymywaniu im towarzystwa. Relacja między seniorem, a opiekunem bardziej przypomina powiązanie „rodzic – dziecko” niż „pracownik – pracodawca”! Wciąż panuje stereotyp, że opiekun to zawód typowo kobiecy – nic bardziej mylnego. Nasza firma współpracuje zarówno z kobietami, jak i mężczyznami! Dolna granica wieku to 25 lat, a górna 65. Oprócz wieku istotna jest także kondycja opiekuna, gdyż jest to praca fizyczna. Poszukujemy krzepkich osób zdolnych do wysiłku. Praca z seniorem zawsze będzie wymagała podnoszenia pewnych ciężarów, choćby wnoszenia do domu siatek z zakupami.

Odwiedź nas w Katowicach i dowiedz się więcej o pracy opiekuna!

Zapraszamy serdecznie każdą osobę, która jest zainteresowana pracą w charakterze opiekuna. Nasze katowickie biuro mieści się przy ul. Mariackiej 4, na drugim piętrze. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i udzielimy szczegółowych informacji. Nasi rekruterzy przedstawią Wam dokładne warunki umowy i wytłumaczą wszelkie zasady, na jakich opierać się będzie Wasza praca. Biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-17. Jeżeli doczytałeś tekst do tego momentu, to prawdopodobnie lubisz pomagać innym i jesteś zainteresowany naszą ofertą. Z myślą o ludziach takich jak Ty otworzyliśmy biuro w Katowicach, więc skorzystaj z naszych usług i odwiedź nas, by dowiedzieć się szczegółowych informacji. Możesz także napisać do nas na adres opieka24@prosenior24.pl lub zadzwonić na numer 731 993 216. Ciekawą opcją jest również formularz, który znajdziesz na naszej stronie internetowej www.prosenior24.pl – dzięki niemu przekażesz nam podstawowe informacje o sobie, a my oddzwonimy z odpowiednią ofertą!

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.