Przejazd przy Strzelców bez dróżnika, będzie bezpieczniej?

Chorzowianin 2017-01-25 | Komentarzy: 0
W zeszłym tygodniu pracownicy Polskich Kolei Państwowych zlikwidowali posterunek dróżniczy, strzeżący przejazdu kolejowego przy ul. Strzelców Bytomskich. W zamian pojawiły się kamery monitoringu.
Przejazd przy Strzelców bez dróżnika, będzie bezpieczniej?

- Obsługa przejazdu będzie zdalna, z tak zwanej nastawni przy stacji Chorzów Miasto. Likwidacja posterunku i centralizacja obsługi szlabanów ma poprawić bezpieczeństwo na przejeździe, który w skali natężenia ruchu otrzymał kategorię „A”, co oznacza, że jest bardzo mocno eksploatowany.– tłumaczy Jacek Karniewski z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK S.A.

Nowoczesny system sterujący nie będzie jednak pozostawiony sam sobie. Nad wszystkim dalej będzie czuwał człowiek. - Dyżurny ruchu, który ma bieżącą wiedzę o przejazdach pociągów, przy jednoczesnej obserwacji kamer, będzie mógł sterować rogatkami – uspokaja J. Karniewski

Przejazd kolejowy przy. Strzelców Bytomskich to bodaj najbardziej oblegany tego typu obiekt w mieście. Codziennie przejeżdżają tu setki samochodów, a tysiące ludzi przechodzą, chcąc dostać się do centrum lub pobliskiego dyskontu.

W godzinach szczytu samochody stają w korkach przez długie minuty, jeśli trafiły na opuszczony szlaban, jednak na zmiany w tym obszarze, raczej nie ma co liczyć - Mamy związane ręcę. Nie wpłyniemy na rozkład jazdy pociągów, a przejazd należy do PKP, więc budowa tunelu, czy przejścia z naszej strony nie jest możliwa - mówi Bogusław Bernad, inżynier ruchu MZUiM w Chorzowie.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.